Burmistrz ma plan na nowy basen. Prace zaczną się już w przyszłym roku!

8

PIASECZNO Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem. Jedną z priorytetowych inwestycji na najbliższe lata ma być budowa nowego basenu, który powstanie przy ul. Chyliczkowskiej w tzw. porzeczkach


Nowy miejski basen na być częścią kompleksu sportowego, którego budowa planowana jest na terenie przejętym przez gminę od dawnej Agencji Nieruchomości Rolnych. W przyszłorocznym budżecie na projekt kąpieliska z kompleksem saun zarezerwowano 700 tys. zł, zaś w roku 2021 – kolejne 1,3 mln zł. Inwestycja ma ruszyć w roku 2022. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zarezerwowano na nią w sumie 42 mln zł (13 mln zł w roku 2022, 13 mln zł w roku 2023 i 16 w roku 2024). Jest to jednak na razie prognoza, bo przed rozstrzygnięciem przetargu trudno mówić o realnych kosztach.
– Mimo że inwestycja jest zaplanowana na trzy lata, będziemy chcieli zakończyć ją w 2023 roku – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Kto dziś może korzystać z basenu, siłowni i klubów fitness?

8 KOMENTARZE

    • Bardziej w basenie ścieki. Jak dawno dawno temu jeździłem opłacać wodę ten fetor witający przed wejściem do budynku PWiK bezcenny. Ciut dalej gówna zwozili.

  1. nie przesadzać / to BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ dla mieszkańców Piaseczna i okolic // przecież nie od
    dziś wiadomo że mieszkańcy Piaseczna do Góry na basen jeżdzą / miejsce jak miejsce takie jest i tyle

  2. Zanim zdecydujecie o budowie sprawdźcie jaki biznes ma z tego np. Góra Kalwaria.
    Taniej Wam będzie uruchomic bezpłatny autobus na basen go Góry, niż wybudować własny, by potem do niego… dokładać. I to miliony.
    Lepiej się uczyć na błedach innych, a najlepiej …. w szkole, by myśleć zdroworozsądkowo. Może nawet niejaki Sieriożą Was pochwali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię