Burmistrz opowiedział o inwestycjach. Wielkie plany gminy

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz przedstawił stan zaawansowania niektórych gminnych inwestycji i opowiedział o zadaniach planowanych na najbliższe miesiące


Burmistrz zapowiedział remont odcinka ulicy Puławskiej na wjeździe do miasta, który ma ruszyć na początku czerwca, a także kontynuowanie przebudowy ulicy Dworcowej na odcinku od Nadarzyńskiej do Saperów (prace mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku) i budowę Jutrzenki (gmina otrzymała na tę inwestycję ponad 2 mln zł dotacji).
Przygotowujemy też dokumentację, która umożliwi wyremontowanie lokalu, w którym powstanie sklep socjalny (artykuły spożywcze mają być w nim dostępne w cenach niższych niż rynkowe – przyp. red.) – zapowiedział Daniel Putkiewicz. – Uzgadniamy szczegóły umowy z fundacją, która będzie prowadziła ten sklep.
Burmistrz sporo mówił o inwestycjach kubaturowych. Zapewnił, że prace przy starej remizie OSP w centrum miasta idą zgodnie z planem. Jeśli chodzi o Dom Seniora budowany przy alei Róż, to ta inwestycja ma miesięczne opóźnienie.
Przy starej plebanii zwiększył się nadzór nad ekipą budowlaną. Cały czas są też problemy z realizacją prac przy hali w Złotokłosie – poinformował Daniel Putkiewicz. – Prace tam wprawdzie trwają, ale idzie to wolno. Cały czas staramy się dopingować wykonawcę – zapewnił.
Gmina przymierza się też do rewitalizacji zabytkowej Poniatówki w parku miejskim. Jest już pozwolenie na budowę, rozpoczęły się przymiarki do wyłonienia wykonawcy. Jest też pomysł na zagospodarowanie starych, zabytkowych budynków na terenie stacji kolejki wąskotorowej (chodzi o magazyn WMD, kuźnię oraz ciąg budynków od strony ulicy Nadarzyńskiej). Gmina wystąpiła do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wytyczne i już je otrzymała. Konserwator zalecił przeprowadzenie badań, które określą m.in. stan budynków. Umożliwi to wykonanie projektu ich rewitalizacji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię