Burmistrz Piaseczna otrzymał absolutorium i wotum zaufania

3

PIASECZNO Na sesji Rady Miejskiej 16 czerwca 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz otrzymał od radnych absolutorium stosunkiem głosów 19 za przy 4 wstrzymujących się.

Oznacza to akceptację wykonania budżetu za 2020 rok. Burmistrz przedstawił radnym sprawozdanie finansowe, które wcześniej otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Sesja rozpoczęła się jednak od przedstawienia części merytorycznej dotyczącej działań wykonywanych przez urząd miasta i jednostki organizacyjne w 2020 roku. Opis tych działań i statystyki ujęte są w Raporcie o stanie Gminy. Raport jest od 3 lat obowiązkowym dokumentem, który, każdego roku przygotowywany jest przez Burmistrza, a na jego podstawie radni udzielają mu wotum zaufania. Wspólnie ze swoimi zastępcami Burmistrz przedstawił na sesji prezentację dotyczącą tegorocznego raportu wskazując najważniejsze zadania realizowane przez gminę i wyjaśniając jak sytuacja epidemiologiczna w 2020 roku wpłynęła na ich realizację.

Miniony rok był szczególny w kontekście zmagań z epidemią COVID-19, dlatego trudno go w prosty sposób porównywać do lat poprzednich. Mimo zawirowań czy widocznego spadku dochodów gminy, zrealizowaliśmy dużo z zaplanowanych przedsięwzięć. Dzięki energii mieszkańców udało się utrzymać dynamiczne tempo rozwoju naszej gminy – podkreślał burmistrz.

Po prezentacji oraz dyskusji radnych, burmistrz otrzymał wotum zaufania stosunkiem głosów 18 za i 4 przeciw.

Dziękuję radnym, którzy udzielili mi poparcia i zaufania a także całemu zespołu pracowników Gmina Piaseczno, z którymi mogę zmieniać Piaseczno na Lepsze – nie krył zadowolenia burmistrz Daniel Putkiewicz.

Z pełną treścią raportu można zapoznać się na stronie: bip.piaseczno.eu.

Nagranie z sesji dostępne jest na stronie: www.youtube.com.

3 KOMENTARZE

  1. „Dziękuję radnym, którzy udzielili mi poparcia i zaufania a także całemu zespołu pracowników Gmina Piaseczno, z którymi mogę zmieniać Piaseczno na Lepsze” (Putkiewicz)
    ==================================
    Przy tym zmienianiu na lepsze dobrze byłoby pamiętać także o poprawnej polszczyźnie.

  2. Sama wazelina. Sławna obwodnica imienia Burmistrza świadczy sama za siebie. I te niby roboty na poboczach mistrzostwo świata, byle nic konkretnego nie zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię