Burmistrz poinformował o statusie realizowanych przez gminę inwestycji

0

PIASECZNO Na ostatniej sesji burmistrz Daniel Putkiewicz przybliżył radnym i mieszkańcom, na jakim etapie realizacji są najważniejsze inwestycje kubaturowe, zarówno te planowane jak i już znajdujące się w budowie


Niedawno rozstrzygnięto konkurs na koncepcję „basenu w porzeczkach”, który ma powstać przy ulicy Chyliczkowskiej.
– Trwają negocjacje ze zwycięzcą konkursu – wyjaśnił Daniel Putkiewicz. – Myślę, że jest to pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja, o której kształcie zdecyduje postępowanie konkursowe.
W krótkim wystąpieniu była także mowa o trzech szkołach. Placówka w Gołkowie jest obecnie doposażana, budowa hali sportowej przy szkole w Złotokłosie przebiega bez zakłóceń, podobnie zresztą jak modernizacja szkoły w Głoskowie. Poniatówka cały czas jest na etapie uzgodnień, zaś na dom Zośki podpisano umowę z pracownią projektową. W parku miejskim ukorzenia się nowa trawa i trwają ostatnie prace porządkowe.
– Udostępniliśmy już przejście przez mostek od strony ulicy Prusa – poinformował burmistrz. – Aktualnie odbywają się tam odbiory. Niedługo zostanie uruchomiona również połowa przebudowywanego targowiska. W rejonie ulicy Towarowej gmina planuje utworzyć nowe miejsca parkingowe, które będą obsługiwały nową część placu.
– Przeszedł już też analizę formalną wniosek o dofinansowanie modernizacji starej remizy przy ul. Puławskiej 3 w centrum miasta – dodał na zakończenie Daniel Putkiewicz. – Teraz czekamy na analizę merytoryczną. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zacząć przygotowywać przetarg na tę inwestycję.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Co dalej z gminnym targowiskiem? Już niedługo handlujący i mieszkańcy będą mieli wybór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię