Burmistrz powitał nowożeńców w nowym Pałacu Ślubów

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Mimo że remont zabytkowej willi Kamilin przy Parku Zdrojowym zakończył się już jakiś czas temu, dziś odbyły się tam pierwsze śluby cywilne. Pierwszą parę wkraczającą do Pałacu ślubów powitał uroczyście burmistrz Kazimierz Jańczuk


– Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień na zawsze wpisze się w państwa pamięć, ale także w pamięć mieszkańców uzdrowiska – zwrócił się burmistrz do państwa młodych, po czym złożył Katarzynie Bojar i Przemysławowi Pacholczakowi życzenia, przekazując im bukiet białych róż. Z kolei udzielająca ślubu Marzena Micewicz, zastępczyni kierownika urzędu stanu cywilnego, podarowała narzeczonym piękną akwarelę przedstawiającą willę Kamilin, autorstwa znanej konstancińskiej malarki.


Następnie państwo młodzi i ich goście weszli do sali ślubów, gdzie odbyła się ceremonia zawarcia małżeństwa. Wyremontowana willa Kamilin jest niezwykle elegancka. Widać, że podczas renowacji zadbano o najdrobniejsze detale. W środku jest winda oraz klimatyzacja, która szczególnie przydaje się w takie dni jak dziś. Na pierwszym piętrze znajduje się duża sala wystawiennicza, zaś na parterze zostanie otwarty wkrótce jeszcze punkt informacji turystycznej.

Zapytaliśmy panią kierownik jak długa jest kolejka osób czekających na zawarcie małżeństwa w tak urokliwym miejscu.
– Mamy kilka rezerwacji, ale jakiegoś ścisku nie ma – mówi Marzena Micewicz. – Ślub u nas może wziąć każdy, bo nie ma rejonizacji. Warunkiem jest uiszczenie opłaty administracyjnej, która wynosi 84 zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię