GÓRA KALWARIA Od pół roku można bezpłatnie leczyć zęby w przychodni w Sobikowie. Okazuje się jednak, że… brakuje chętnych


O to, aby w sobikowskiej filii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Górze Kalwarii były świadczone usługi dentystyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, starania trwały kilku lat. Wielokrotnie upominali się o to mieszkańcy, apele w tej sprawie kilkukrotnie na sesji rady miejskiej wygłaszał Zbigniew Adamczyk, sołtys Czaplina.

A gdy kontrakt z NFZ na stomatologię stał się faktem, okazuje się, że wielu pacjentom nie po drodze jest dentysta z Sobikowa.

– Mamy zjawisko, którego nie mogliśmy przewidzieć. Okoliczni mieszkańcy przez lata korzystali z usług innych stomatologów i w tej chwili ich o ich powrót do Sobikowa jest bardzo trudno – przyznaje burmistrz Dariusz Zieliński. – Od lipca usługi dentystyczne w tej filii funkcjonują na minusie.

Z tego względu włodarz zaapelował, żeby „korzystać z usług stomatologa w Sobikowie, jeśli jest to możliwe”. – Chodzi o to, żebyśmy nie utracili punktów, które pozwolą nam zapracować na kolejne kontrakty – wyjaśnia. Włodarz zaznacza, że w ramach kontraktu dentysta w Sobikowie dostępny jest nie tylko dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria.

Diametralnie inna sytuacja panuje, jeśli chodzi o usługi rehabilitacyjne w ramach kontraktu, które – również wyczekane – w ośrodku w Sobikowie ruszyły 1 grudnia. Jest na nie wielu chętnych i zapisywać się trzeba z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

4 KOMENTARZE

 1. „Mamy zjawisko, którego nie mogliśmy przewidzieć.” czyżby??
  „Okoliczni mieszkańcy przez lata korzystali z usług innych stomatologów i w tej chwili ich o ich powrót do Sobikowa jest bardzo trudno” – czy to dziwne?
  „Od lipca usługi dentystyczne w tej filii funkcjonują na minusie” – zabrakło pomysłów? /bo łatwiej psuć/.
  A przecież można troskliwszą opieką objąć np. uczniów okolicznych szkół: lakowanie, przeglądy, fluoryzacja itd. Co prawda nie wszystkie dzieci mogą być z tego pomysłu zadowolone…przepraszam.

  „Wielokrotnie upominali się o to mieszkańcy, apele w tej sprawie kilkukrotnie na sesji rady miejskiej wygłaszał Zbigniew Adamczyk, sołtys Czaplina.” – czy tu jakaś jego zasługa czy wina??
  /może Autor rozwinąć wątek, wspomnieć o petycji…?/
  Brawo za fizjoterapię! Oby nie skończyła jak…stomatolog.

 2. Dużo potrzeba tych wizyt, by NFZ stomatologa …nie wyrwał?
  Boli,czy nie boli to wizytę trzeba zaliczyć, aby zrobić frekwencję….bo kiedyś może zaboleć mocniej, a dentysta będzie…daleko. Można też skorzystać z apteki- bez kolejek, jeszcze.

  Z tymi dzieciakami to dobry pomysł – tylko nie na siłę!

  A mieszkanie dla lekarza już zasiedlone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię