Burmistrz przedstawił stan realizowanych inwestycji. Wiemy kiedy otwarcie Dworcowej

1

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz opowiedział o postępach w realizacji kilku kluczowych inwestycji


Daniel Putkiewicz mówił zarówno o inwestycjach kubaturowych, jak i drogowych. Spore emocje wśród mieszkańców wzbudza ponowne zamknięcie ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej.
– Chcieliśmy wykorzystać to, że szkoła działa w trybie zdalnym i nie ma przy niej takiego ruchu jak zwykle – wyjaśniał burmistrz. – Przebudowę skrzyżowania i inne prace w tym rejonie realizuje powiat piaseczyński. Jesteśmy w stałym kontakcie. Poprosiliśmy, aby zadanie wykonać najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Roboty przebiegają ta razie sprawnie.
Burmistrz odniósł się też do remontu wyłączonego z ruchu odcinka Dworcowej. Poinformował, że prace mają potrwać tam do końca listopada. Roboty trwają też na ulicach Ubranistów oraz księcia Janusza I Starego, gdzie gmina stara się na bieżąco zapewniać dojazd do zlokalizowanych przy drodze punktów usługowych. Nieco gorzej wygląda sytuacja z inwestycjami kubaturowymi. Nie widać końca remontu starej plebanii. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wymianę drzwi i stolarki okiennej. Nadal jednak nie wiadomo, kto będzie robił elewację budynku. Opornie idzie także budowa hali przy szkole w Złotokłosie. Są tam już opóźnienia w stosunku do przyjętego harmonogramu.
– Stoimy przed dylematem czy zgodzić się na nie, naliczając wykonawcy kary umowne, czy może rozwiązać z nim umowę i poszukać innej firmy – poinformował radnych i mieszkańców Daniel Putkiewicz.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „Przebudowę skrzyżowania i inne prace w tym rejonie (Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej) realizuje powiat piaseczyński.”
    ============================
    Jak znam kompetencje ludzi zajmujących się tymi sprawami w powiecie piaseczyńskim, to lepiej było tego „tematu” w ogóle nie ruszać, przynajmniej w tej kadencji. Można się tylko modlić, żeby im się jakimś cudem trafił jakiś wyjątkowo porządny, uczciwy i myślący wykonawca, bo inaczej „umarł w butach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię