Burmistrz stawia na ekologię

4

PIASECZNO Z urzędu gminy zniknęły napoje w plastikowych butelkach, pojawiły się natomiast butelki ze szkła. Okazuje się jednak, że to dopiero początek proekologicznych zmian


Czy gmina zdecyduje się na zakup elektrycznego samochodu?

– Chcieliśmy ograniczyć ilość „produkowanego” plastiku – wyjaśnia Daniel Putkiewicz. – W ogóle to zachęcam wszystkich do picia przefiltrowanej wody z kranu. Na terenie urzędu znajduje się jej ujęcie. To dobra woda, ale aby przekonać do jej picia pracowników urzędu, być może jeszcze raz profilaktycznie ją przebadamy.
Na ostatniej sesji rady miejskiej na stołach pojawiły się owoce, których nigdy wcześniej nie było. Mają one zastąpić mniej zdrowe słodycze. Nie oznacza to, że urząd zaprzestanie kupowania ciastek. Jednak mają być one nabywane w opakowaniach zbiorczych, aby ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci. Kolejna innowacja ma objąć prenumeratę gazet, poruszających tematy związane z samorządem. Teraz zamawiane są one w wersji papierowej, jednak wkrótce mają być dostępne w wersji elektronicznej. Daniel Putkiewicz latem chętnie jeździ do pracy rowerem i deklaruje, że będzie chciał namawiać do tego także swoich podwładnych. Być może powstanie w urzędzie dodatkowe miejsce, w którym będzie się można umyć i przebrać. Pod kątem pracowników korzystających z rowerów oraz komunikacji publicznej planowany jest także zakup niewielkiego, gminnego, „rotacyjnego” samochodu, umożliwiającego urzędnikom szybki dojazd na plac budowy czy do Warszawy. Początkowo myślano o zakupie samochodu elektrycznego, ale może on być zbyt drogi. Dlatego prawdopodobnie zostanie kupiony małolitrażowy samochód benzynowy. Rada miejska już zarezerwowała na ten wydatek 50 tys. zł.

TW

4 KOMENTARZE

 1. „… zachęcam wszystkich do picia przefiltrowanej wody z kranu. Na terenie urzędu znajduje się jej ujęcie”
  ——————————————————–
  Ujęcie przefiltrowanej wody z kranu?! Odlot. Ta polska języka bardzo trudna.
  **************************************************************
  „Nie oznacza to, że urząd zaprzestanie kupowania ciastek. Jednak mają być one nabywane w opakowaniach zbiorczych, aby ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci”
  ——————————————————–
  To najlepiej od razu w kontenerach.

 2. A którędy Burmistrz jeździ tym rowerem? Jakby jeździł to by wiedział że po Piasecznie nie ma jak się poruszać rowerem bez narażania życia i choćby wzdłuż świeżo remontowanej Okulickiego pojawiłaby się ścieżka… A tu nic, lipa, zero. Rządzi chodnik z kostki i jazda na mandat, albo ulica. A te ścieżki co są to też żart, a nie sciezki rowerowe, krzywa kostka bez wyraźnych oznaczeń. Warszawa się postarała i pod Selgrosa mamy piękna nowoczesna ścieżkę, a co robi Piaseczno? Nic

 3. Wszystko przed nami, zamiast pisać komentarze czego nie zastanówcie się co zrobić by powstały lub ile zrobiliście w tym temacie, by przekonać radnych i nowego burmistrza do zmiany o 360 polityki rozwoju tego miasta na przyjazne mieszkańcom, a nie tranzytowym autom.

  A jest do zrobienia prawie WSZYSTKO, bo mamy „zero” sieci dróg rowerowych w naszym mieście, a to co się buduje jest prowizorką infrastrukturalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię