Burmistrz ujawnił strategiczne cele na najbliższe lata

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Kazimierz Jańczuk chce, żeby Konstancin-Jeziorna pozostał uzdrowiskiem oraz utrzymał swój uzdrowiskowy charakter. Wyjaśnia, jakie kroki mają temu służyć


W utrzymaniu uzdrowiskowego charakteru gminy na pewno pomogą rozsądne plany miejscowe, zapewniające kontrolowaną, planową zabudowę – tłumaczy burmistrz. Dodaje, że w najbliższych latach nadal będą realizowane inwestycje wodno-kanalizacyjne tak, aby sieć wodociągów i kanalizacji sanitarnej pokryła pewnego dnia teren całej gminy. Kolejnym kluczowym zamierzeniem jest usprawnienie komunikacji publicznej z Warszawą, Piasecznem i Górą Kalwarią.
Musimy też pamiętać o seniorach, dla których cały czas tworzymy odpowiednie programy – dodaje Kazimierz Jańczuk. – Oprócz tego będziemy rozwijać gminny sport oraz pamiętać o kulturowym i historycznym dziedzictwie Konstancina-Jeziorny.

TW

4 KOMENTARZE

  1. To nie jest strategia.To jest zwykłe wykonywanie zadań własnych gminy. Skoro przez 20 lat nie uchwalono planów zagospodarowania terenów, z uwzględnieniem np.rozwoju sfery uzdrowiskowej ,to o czym mowa. A gdzie strategia dotycząca zagospodarowania odpadów.Czas skończyć z otumanianiem mieszkańców, że segregacja odpadów, w miejscu ich powstania to rozwiązanie ekologiczne i korzystne dla mieszkańca.itd i itd.

  2. to są hasła. najważniejsze, żeby za tym poszły czyny, czyli zakaz budowy bloków. w przeciwnym razie deweloperzy zrobią z Konstancina drugi piaseczno=Pekin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię