Burmistrz wycofał skargę z WSA

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas sesji rady miejskiej 22 czerwca radni nie udzielili burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi wotum zaufania. Kazimierz Jańczuk zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Kilka dni temu swoją skargę jednak wycofał. – Wolę skupić się na pracy na rzecz mieszkańców – wyjaśnia burmistrz


W piśmie skierowanym zarówno do sądu jak i rady miejskiej burmistrz wyjaśniał, że zaskarża uchwałę, bo nie ma w niej uzasadnienia, a ponadto ocena radnych, którzy zagłosowali przeciwko udzieleniu mu wotum zaufania była – zdaniem Kazimierza Jańczuka – arbitralna. Minęło kilka tygodni, emocje opadły, i burmistrz postanowił wycofać z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego swoją skargę.
Uniosłem się, bo uznałem że dobrze wykonywałem swoją pracę, a nieprzyznanie wotum zaufania było dla mnie krzywdzące – komentuje Kazimierz Jańczuk. – Nie zamierzam jednak z nikim walczyć tylko skupić się na pracy na rzecz mieszkańców.
Burmistrz odniósł się też do kwestii absolutorium. Mimo że Kazimierz Jańczuk je otrzymał, Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła uchwałę ponieważ radna Aleksandra Kostrzewska w momencie głosowania była poza salą obrad, podczas gdy sesja odbywała się w trybie stacjonarnym.
– Ja to absolutorium otrzymałem, mimo że dziś w obiegu prawnym nie ma uchwały absolutoryjnej. Zdecydowały o tym względy formalne – mówi Kazimierz Jańczuk.
Obowiązki nakładane na mnie przez radę miejską zawsze wykonywałem wzorowo. Nie mam sobie nic do zarzucenia i nie muszę się też niczego w tej kwestii wstydzić.

TW

3 KOMENTARZE

  1. szef firmy, któremu ginie w dziwnych okolicznościach 5 baniek to albo jest nieudacznikiem co nie nadaje się na stanowisko szefa, albo był ze złodziejem w zmowie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię