Burmistrzowie oprowadzili mieszkańców po nowej szkole

5

PIASECZNO W środę po południu oficjalnie zaprezentowano mieszkańcom Centrum Edukacyjno-Multimedialne, wybudowane przy ul. Jana Pawła II. Nowa szkoła przyjmie pierwszych uczniów 2 września


Przed szkołą, od strony ulicy Jana Pawła II, wykonano przestronny parking i nowe nasadzenia

Wycieczki po szkole odbywały się w kilku turach, a zainteresowanie nimi było naprawdę spore. Mieszkańców na miejscu witali burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz oraz wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, którzy opowiadali o nowej szkole i cierpliwie odpowiadali na różne, nawet najbardziej szczegółowe pytania. W głównym holu wywieszono plansze z innymi planowanymi przez gminę inwestycjami, m.in. znalazła się wśród nich koncepcja budowy wielopoziomowego parkingu przy ul. Dworcowej.


Wśród gości przeważali rodzice dzieci, które wkrótce rozpoczną w CEM naukę.
– Ale tu dużo miejsca – nie mogła nadziwić się jedna z mam. Rzeczywiście, trzeba przyznać że szkoła, której budowa od rozpoczęcia negocjacji dotyczących zakupu gruntów ciągnęła się niemal 10 lat i kosztowała ponad 50 mln zł robi imponujące wrażenia. Jest przestronna, jasna, przyjazna, otoczona zielenią. Wszystkie pomieszczenia są duże i dobrze rozplanowane.

Uwagę zwracają szerokie korytarze, ciekawa kolorystyka sal i sanitariatów oraz ogromnych rozmiarów hala sportowa z miejscem na widownię. Na zewnątrz znajduje się m.in. plac zabaw oraz trzy boiska sportowe.
Nie było chyba osoby, która nie byłaby pod wrażeniem nowoczesnego Centrum Edukacyjno-Multimedialnego (swą siedzibę w nim będzie miała również biblioteka). Już od września naukę w nim rozpocznie około 350 dzieci (zaplanowano początkowo 17 oddziałów, choć docelowo może ich być nawet 25). W przedszkolu, które znajduje się na parterze i pierwszym piętrze, zmieści się kolejnych 250 maluchów.

Tomasz Wojciuk

5 KOMENTARZE

  1. Jest piękne, zgadza się, codziennie przez nie przejeżdżam ? z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować obecnie nam panującym za ułatwienie powrotu do domu, przez nowe rondo w Gołkowie

  2. Tak tylko kwiaty sadzic i fontanny w centrum stawiac potrafia a wystarczy kawalek od centrum odjechac zeby zobaczyc sredniowieczne szutrowe szerokie ulice remonty juz mialy sie dawno skaczyc i co wstyd !! kto za to odpowiada czemu ludzie sie nie buntuja !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię