Buspas na Puławskiej. Wojewoda poprosił o interwencję prezydenta Warszawy

12

PIASECZNO Buspas na Puławskiej działa niecałe dwa tygodnie, a już wzbudza mnóstwo kontrowersji, bo jego powstanie spowodowało, że droga między Piasecznem a Warszawą zaczęła się korkować. Wojewoda Konstanty Radziwiłł poprosił prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o ponowne przeanalizowanie organizacji ruchu w rejonie Puławskiej


Wojewoda Konstanty Radziwiłł jest mieszkańcem Nowej Iwicznej w gminie Lesznowola, więc świetnie orientuje się w sytuacji, jaka panuje od dwóch tygodni na ulicy Puławskiej. A ta jest niewesoła, bo utworzony buspas spowodował znaczne utrudnienia w ruchu. Cierpią przede wszystkim kierowcy samochodów osobowych, którzy przez większą część dnia (także w weekendy) stoją w korkach. Z kolei podróżni jeżdżący autobusami… powoli przestają się do nich mieścić, bo – zwłaszcza w godzinach szczytu – w pojazdach panuje niesamowity ścisk. ZTM podkreśla, że cały czas analizuje sytuację, ale jak do tej pory żadne zmiany, jak choćby korekty rozkładów jazdy czy dołożenie dodatkowych kursów, nie zostały wprowadzone.
W związku z zaistniałą sytuacją, wojewoda Konstanty Radziwiłł proponuje konkretne rozwiązania, które miałyby poprawić sytuację. Te pomysły to wprowadzenie godzin obowiązywania buspasa (w dni powszednie, podczas porannego i popołudniowego szczytu), zmodernizowanie lewoskrętu z Puławskiej w Karczunkowską (do skrętu w lewo, aby dostać się do trasy S7, czeka dziś tak dużo samochodów, że w miejscu tym tworzy się wąskie gardło) oraz dopuszczenie do ruchu buspasem samochodów, którymi jadą przynajmniej trzy osoby.
Rozwiązania te w znaczący sposób upłynniłyby ruch na jednej z najbardziej newralgicznych ulic Warszawy – uważa Konstanty Radziwiłł. – Proszę o weryfikację, czy buspas został utworzony w optymalny sposób i czy spełnił swoje pierwotne założenie, jakim miało być usprawnienie przejazdu w tej części Warszawy – kończy wojewoda.
We wtorek radni z klubu PiS, zasiadający w radzie miejskiej Piaseczna, mają zwrócić się do przewodniczącego rady Piotra Obłozy z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej.
Chcemy, aby rada miejska zobligowała burmistrza do natychmiastowego podjęcia działań mających na celu zminimalizowanie negatywnych skutków wprowadzenia buspasa – mówi radny Michał Mierzwa, przewodniczący klubu. Na razie nie wiadomo, czy sesja taka w ogóle dojdzie do skutku. Klub PiS-u liczy tylko pięciu członków, więc zwołanie sesji będzie zależało od dobrej woli przewodniczącego rady.

TW

12 KOMENTARZE

 1. Niech wojewoda zerknie na mapę gdzie się kończy trasa S7w Warszawie – w ogródkach działkowych na Służewcu! W godzinach szczytu nie sposób wjechać na Marynarską a połączenia np. z Woronicza nie zrobili.

  • dokładnie… bo oczywiscie nikt nie wiedzial jak remontowali Marynarska, ze przeciez kiedys otworza pulawska bis i ludzie beda chcieli sie tam jakos dostac z mokotowa…ech co za bezmyslni, nieprzywidujacy ludzie tym zarzadzaja!!!

 2. WCZESNIEJ TEZ BYLY KORKI Z PIASECZNA DO WARSZAWY I Z POWROTEM GDZIE WTEDY BYL WOJEWODA I RADNI PiS-u MIELI TO GLEBOKO W D…E.KORKI NA PULAWSKIEJ TO NIE TEMAT ZNANY OD DZIS

 3. Ten buspas to porażka.
  Jeździłem już dosyć długo do pracy bo około 30minut a teraz jest to dokładnie 1h.
  Znajomi polecają mi sprzedać samochód.
  Dobra zmiana! Dzięki!

  • a ja dojezdzalem okolo 1h autobusem w porannych godzinach a teraz max45 min!! NA AUTOBUSY SIE PRZEZUCIC A NIE WYGODNIE W SAMOCHODZIKU NA TYLKU SIEDZIEC I JESZCZE NARZEKAC

 4. Trzeba by zrobić blokadę jednodniową na Puławskiej w obu kierunkach w godzinach 7-19 i wtedy urzędnicy by się połapali o co chodzi!

  Rozwiązań by upłynnić ruch jest sporo, tylko trzeba pomyśleć.
  Wystarczy jedna kładka w odpowiednim miejscu, by zlikwidować dwa przejścia dla pieszych, wystarczy jeden ślimak z zawrotką by zlikwidować dwa skrzyżowania z lewoskrętami, wystarczy jeden wiadukt nad torami i 2 km drogi by był normalny wjazd i zjazd pomiędzy Piasecznem i S7.
  Ale żyjemy w kraju, gdzie poszerzenie 300 metrów Puławskiej zajęło 10 miesięcy.

 5. O ile rozumiem ze buspas na pulawskiej moze mieć sens – to nie mogę zrozumieć po co w sobotę i niedzielę? przez 30 minut przejazdu w korku w sobotę (przez buspas) nie przejechal ani jeden autobus. a korek od piaseczna do poleczki!!!

 6. Wojewoda Radziwił z PIS niech zajmie się drogą 721 bis w Lesznowoli ,niech nie bije piany ,a to rozwiaże wiele ograniczeń komunikacyjnych!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię