„Być jak Ignacy”. Uczniowie realizowali ciekawy program edukacyjny

1

PRAŻMÓW Koło geograficzne z zespołu szkół w Prażmowie uczestniczyło w tym roku szkolnym w ciekawym programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”, który miał przybliżać dokonania wybitnego polskiego naukowca Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy – między innymi – lampy naftowej


Koło tworzy sześć dziewczynek z klasy 6a, które na przestrzeni roku wykonywały różnego rodzaju zadania pod okiem swojej nauczycielki geografii Justyny Ogrodzińskiej. Wszystkie one związane były z dorobkiem naukowym Ignacego Łukasiewicza. Zadania obejmowały badania przyrody, odkrycia polarne, czy przemijający czas.
Wszystko to łączyło się ze zdobywaniem wiedzy i praktycznymi ćwiczeniami wykonywanymi w terenie lub szkolnej sali – podkreśla opiekunka. – W sumie było przed nami siedem etapów, z których każdy był inny i równie zaskakujący. Świetnie bawiliśmy się rozwiązując zadania i udało się – na koniec znalazłyśmy Ignacego!
Był to już kolejny program popularno-naukowy, w którym brało udział koło geograficzne z ZSP w Prażmowie. Uczennice z 6a często też uczestniczą w różnego rodzaju konkursach. Jednym z ostatnim był konkurs organizowany przez Chojnowski Park Krajobrazowy.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Zespół Szkół w Prażmowie-nazwa konkretnej szkoły wielkimi literami
    zespół szkół- gdzieś…jakiś…- niekonkretny małymi literami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię