Była jednostka wojskowa stanie się jeszcze piękniejsza

0

GÓRA KALWARIA Wiosną przyszłego roku zostanie zrewitalizowany kolejny fragment byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. Chodzi o ulice Saperów i Kleeberga, a więc główne arterie byłych koszar, które zostaną gruntownie przebudowane


Ulice Saperów i gen. Kleeberga są w tej chwili rozkopane, ponieważ kosztem blisko 370 tys. zł gmina buduje w nich kolektor deszczowy. Odprowadzi on wody opadowe z ul. Dominikańskiej i Pijarskiej. Jednak to nie koniec prac na Saperów i Kleeberga. Drogi są wprawdzie własnością powiatu, jednak na skutek porozumienia starosty Ksawerego Guta z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim zostaną przebudowane za pieniądze obydwu samorządów.
– Mamy już gotowy projekt drogowy, uzgodniony przez konserwatora zabytków i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Wszystko wskazuje na to, że wiosną będziemy gotowi do rozpoczęcia robót w terenie, aby ta część miasta stała się dużo ładniejsza – zapowiada starosta. Oprócz nowej, asfaltowej nawierzchni oraz chodników, uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe obok koszarowców. Gmina ma sfinansować projekt i wykonać oświetlenie. Wiceburmistrz Mateusz Baj zapowiada, że dokumentacja i pozwolenie na budowę będą gotowe już w lutym.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię