Były burmistrz Góry Kalwarii od dziś wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny

0

GÓRA KALWARIA Dariusz Zieliński, który przez ostatnie dwie kadencje był gospodarzem gminy Góra Kalwaria został dziś rano powołany na drugiego zastępcę Kazimierza Jańczuka


Dariusz Zieliński (59 lat) ma bogate doświadczenie w pracy w samorządzie. Zanim został burmistrzem, był zastępcą burmistrza Góry Kalwarii, wcześniej kierował kalwaryjskim Zespołem Placówek Oświatowych, a przedtem pracował jako dyrektor szkoły podstawowej w Dobieszu. Zanim osiedlił się w gminie Góra Kalwaria, mieszkał w Konstancinie-Jeziornie.

Wolą mieszkańców gminy Góra Kalwaria, bezpartyjny Dariusz Zieliński w II turze przegrał wybory na stanowisko burmistrza z Arkadiuszem Strzyżewskim.

Decyzją burmistrza Jańczuka, jego drugi zastępca obejmie nadzorem całą gminną oświatę i wychowanie przedszkolne (oraz żłobek), gospodarkę nieruchomościami, ochronę środowiska, opiekę społeczną, a także będzie odpowiadał za kontakty z sołectwami i realizację funduszu sołeckiego.

I choć w konstancińskim ratuszu jest już drugi zastępca burmistrza, cały czas nie ma pierwszego. Pełniący to stanowisko Ryszard Machałek odszedł z urzędu z końcem października i obecnie znajduje się na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Zwolniono go również z obowiązku świadczenia pracy – a burmistrz nakazał mu wykorzystanie całego zaległego urlopu. Ryszard Machałek jest radnym powiatowym, jeszcze nie złożył mandatu. Kazimierz Jańczuk mówi, że jeśli się na to zdecyduje, wówczas „jego kandydatura zostanie wzięta pod uwagę przy obsadzaniu fotela I wiceburmistrza”.

– Zaryzykuję twierdzenie, że w bieżącym roku nie powołam pierwszego zastępcy – ucina temat Kazimierz Jańczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię