Były łzy i radość z gry. Tak uhonorowano zmarłego Tomasza Dudka

0

PIASECZNO W sobotę, w najbardziej odpowiedni z możliwych sposobów, uhonorowano zmarłego rok temu Tomasza Dudka – trenera KS Gosirki Piaseczno, a wcześniej piłkarza (między innymi Polonii Warszawa, Górnika Łęczna i Sparty Jazgarzew) oraz pracownika Biblioteki Publicznej w Piasecznie. W piłkarskim turnieju halowym poświęconym jego pamięci nie brakowało wielu wzruszeń i sportowych emocji

 

Ostatecznie imprezę wygrały piłkarski KU AZS Uniwersytet Warszawski, które, po bezbramkowym finale, pokonały w rzutach karnych gospodynie – KS Gosirki Piaseczno.

Warto podkreślić, że cała impreza była świetnie zorganizowana i toczyła się w przyjaznej, sportowej atmosferze – bez wulgaryzmów, brutalnych fauli czy niepotrzebnych złośliwości. Piłkarki, na czym chyba najbardziej zależało organizatorom zawodów w hali Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, po prostu cieszyły się grą, o co zwykł apelować Tomasz Dudek.


W trakcie oficjalnego otwarcia imprezy wyświetlono film poświęcony pamięci, zmarłego w wieku zaledwie 35 lat, trenera KS Gosirki Piaseczno. Gdy w hali wygaszono światła, to chyba wszystkim obecnym, a już zwłaszcza tym, którzy znali go osobiście, zakręciła się w oku łza. Tomasza Dudka wspominali, między innymi, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz i dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie Łukasz Krzysztof Załęski.

Zaraz po oficjalnym otwarciu odbył się również mecz towarzyski (zakończony wynikiem 6:6), w którym zmierzyły się ze sobą zespoły Przyjaciół Tomka z Old Star’s Gosirki. Spotkanie komentował Dariusz Szpakowski, z którym wiele piłkarek chętnie pozowało potem do wspólnego zdjęcia.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię