Były piłkarz FC Lesznowola i MKS Piaseczno z szansami na Ekstraklasę

0

PIŁKA NOŻNA Swoją przygodę z piłką zaczynał w UKS Iwiczna. Niedawno 19-letni napastnik, występujący obecnie w trzecioligowej Siarce Tarnobrzeg, wziął udział w testach w grającej w Ekstraklasie Koronie Kielce

Kacper Prusiński, po rocznej przygodzie z FC Lesznowola, przeniósł się do MKS Piaseczno. W barwach biało-niebieskich utalentowany zawodnik, zdaniem wielu, nie dostał jednak prawdziwej szansy do pokazania pełni swoich umiejętności. W czwartej lidze występował sporadycznie, grywając regularnie (i strzelając sporo goli) jedynie w A-klasowych rezerwach.

– Kacper ma super mental – mówi o nim jeden z trenerów pracujących w MKS Piaseczno. – Cechują go pracowitość, determinacja, mnóstwo pokory i cierpliwości. Ma przy tym świadomość celu, jaki chce w życiu osiągnąć i jak wiele pracy jeszcze przed nim – to rzadko spotykane dzisiaj u młodych ludzi. Dodatkowo ma bardzo dobre warunki fizyczne (185 centymetrów wzrostu) i świetnie ułożoną lewą nogę.

Z Piaseczna Prusiński został wypożyczony do FCB Escoli Varsovia U19, a po powrocie trafił od razu do Siarki Tarnobrzeg. Jesienią w 14 meczach strzelił dla swojego nowego klubu osiem goli i zaliczył jedną asystę. To zaowocowało zaproszeniem na testy do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Korony Kielce.

– Spędziłem tam trzy dni podczas mikrocyklu przed meczem z Rakowem Częstochowa w Ekstraklasie – wspomina Kacper Prusiński. – Powiedziano mi że wypadłem pozytywnie, ale jeśli miałoby dojść do transferu, to bardziej w letnim okienku niż teraz. Wówczas pewnie skończyłoby się to wypożyczeniem.

Młody zawodnik obecnie planuje powalczyć w Siarce o tytuł króla strzelców trzeciej ligi. Kacprowi życzymy realizacji sportowych marzeń i zostania już wkrótce… gwiazdą Ekstraklasy.

Tyl./fot. Konrad Kwolek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię