Były trener Sparty Jazgarzew został szkoleniowcem Legii

0

PIŁKA NOŻNA Pochodzący z Piaseczna trener Marek Gołębiewski jeszcze kilka lat temu prowadził czwartoligową Spartę Jazgarzew. Dziś okazało się, że będzie pierwszym trenerem Legii Warszawa, która po wczorajszej porażce z Piastem Gliwice (1:4) zdecydowała się zakończyć współpracę z Czesławem Michniewiczem

Przypomnijmy, że Marek Gołębiewski do niedawna prowadził, grające w trzeciej lidze, rezerwy Mistrza Polski.
Obejmując ten zespół podkreślał wówczas, że praca w Legii to wielkie wyzwanie i jest bardzo zadowolony z tego, że będzie mógł rozwijać się dalej jako trener. Chyba jednak mało kto spodziewał się, że tak szybko będzie mu dane poprowadzić pierwszy zespół Mistrza Polski!

Serdecznie gratulujemy, życząc samych sukcesów na nowym stanowisku, choć przed trenerem niełatwe zadanie – zarówno na szczeblu krajowym (Legia jest obecnie na 15 miejscu tabeli w Ekstraklasie), jak i europejskim (Mistrz Polski rywalizuje w Lidze Europy z SC Napoli, Leicester City i Spartakiem Moskwa).

Już dawno temu powiedziałem, że Marek na pewno zostanie trenerem w Ekstraklasie, ale nie przypuszczałem, że stanie się to w tak szybkim tempie – mówi Przemysław Ryczko, były bramkarz Sparty Jazgarzew, który pracował z trenerem w Sparcie. – Ma kapitalny warsztat trenerski. Mam nadzieję, że trenerem bramkarzy w jego sztabie zostanie Grzegorz Szamotulski.

Rozpoczynając pracę w Legii Marek Gołębiewski związał się z klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku.

Tyl./fot. Legia.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię