Cała Polska usłyszała „Polskę”

5

GÓRA KALWARIA Rozkręca się promocja płyty nagranej przez czterech kalwaryjskich raperów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę wystąpili oni w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2


W sobotę po raz pierwszy można było usłyszeć kolejny z dziewięciu kawałków nagranych w sierpniu na wyjątkowy krążek – „Polskę”. Choć w oryginale wykonuje go Mateusz „Sekul” Sekulski, w telewizyjnym studio zobaczyliśmy całą czwórkę. „Polska” w wersji studyjnej jest już dostępna w internecie:

Jakub „Barber” Budyta,  Konrad „Stolar” Stolarek i Damian „Ponti” wykonają wszystkie utwory w 11 listopada podczas koncertu na rynku w Górze Kalwarii o godz. 15.45. Tego dnia premierę będzie miał tez teledysk do singla „Dzieci Powstania”, który jako pierwszy opublikowano w sieci. Na razie można oglądać tylko trailer klipu:

Jak piszą autorzy, pomysł na płytę pojawił się już jakiś czas temu, ale to właśnie setna rocznica odzyskania niepodległości okazała się idealną okazją do zaprezentowania twórczości raperów. Teksty powstały dosyć szybko, choć autorzy włożyli mnóstwo pracy w ich napisanie. Dla raperów ważne było, aby treść szła w parze z formą. Żeby mogli zaprezentować nie tylko swój warsztat pisarski, ale również wokalny. Przez pryzmat ważnych wartości, każdy z nich pokazał cząstkę siebie. Chłopaki udowodnili, że nawet o tak ważnych pojęciach jak patriotyzm można mówić współczesnym językiem oraz to, że historia naszego kraju może być powodem do dumy.

„Sto” to projekt zrealizowany przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, dzięki wsparciu finansowemu gminy Góra Kalwaria. Za warstwę muzyczną jest odpowiedzialny Wojciech Famielec, teledysk do singla – Marcin Pawełczak.Pomysłodawcami projektu i opiekunami merytorycznymi są Aleksandra Fedynicz-Komosa i Christian Broniarz. Projekt okładki wykonała Olga Łaska.

5 KOMENTARZE

    • Typowy Polak. Skrytykować i ch.. Chłopaki robią to co lubią i jak widać przynosi to efekty. A Ty co zrobiłeś ? Czym możesz się pochwalić ? Ćpanie w krzakach i lizanie maDce odbytu to nic z czego powinieneś byś dumny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię