Cała ulica Sobieskiego do przebudowy. Umowa będzie podpisana lada dzień

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Nie 1,3 mln zł, jakby chciał ratusz, ale prawie 2 mln zł będzie kosztowało urządzenie ul. Sobieskiego na nowo. Prace zostaną przeprowadzone jeszcze tej jesieni


W środę radni miejscy dosypali pieniędzy do tej inwestycji, aby można było ją zrealizować jeszcze w tym roku. Było to konieczne, ponieważ jedyna firma, która złożyła ofertę w przetargu, zażyczyła sobie znacznie wyższą kwotę. Urzędnicy i samorządowcy nie kręcą nosami, ponieważ wiele postępowań mających na celu wyłonienie wykonawców kończy się fiaskiem – nie ma firm chętnych do podjęcia się prac.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk informuje Piasecznonews.pl, że w możliwie szybkim terminie podpisze kontrakt na przebudowę ul. Sobieskiego, od ul. Piłsudskiego aż do końca, czyli ul. Karola Szymanowskiego. Arteria liczy ponad 1,6 km.

– W pierwszej kolejności firma dokona wymiany wodociągu. Obecny, betonowo-azbestowy przebiega w ulicy zygzakiem. Następnie dojdzie do naprawy chodników, sfrezowania jezdni i ułożenia nowej nawierzchni, a także budowy nowego oświetlenia ulicznego – objaśnia włodarz. – Zakłócenia w ruchu będą, ale nie na tyle poważne, aby mocno uprzykrzyć mieszkańcom życie. Żeby było lepiej, przez krótki okres musi być gorzej – dodaje burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię