Całkiem nowa Plonowa. Wiemy, kiedy gmina planuje przebudowę drogi

0

LESZNOWOLA Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej radni zdecydowali o przyznaniu środków na rozbudowę ulic Plonowej i Astrów w Nowej Woli


Plonowa ma zostać przebudowana na odcinku 660 m, od skrzyżowania z Raszyńską do Maciejki. W ramach inwestycji powstanie jezdnia z kostki brukowej, chodnik, ścieżka rowerowa, a przejścia dla pieszych zostaną wyniesione, co ma podnieść bezpieczeństwo. Wzdłuż drogi pojawi się oświetlenie uliczne, a odwodnienie pasa drogowego zapewni kanalizacja deszczowa. Wykonawca zbuduje też kanał technologiczny i przebuduje istniejącą infrastrukturę techniczną (linia elektroenergetyczna).
– Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji gmina przebuduje również sieć wodociągową i kanalizacyjną, co będzie kosztowało około pół miliona złotych – informuje wicewójt Mirosław Wilusz. Na ulicy Astrów ma powstać kanalizacja deszczowa, ledowe oświetlenie i chodnik. Szacowany całkowity koszt rozbudowy obydwu dróg to ok. 4,3 mln zł, z czego ponad 2 mln zł ma stanowić dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
– Zaraz po najbliższej sesji rady gminy, jak tylko to zadanie zostanie wprowadzone do budżetu, ogłosimy przetarg na wykonawcę przebudowy – zapewnia Mirosław Wilusz.
Sądzę, że będzie to na przełomie maja i czerwca. Drogi musimy wybudować do końca roku, bo inaczej stracimy dofinansowanie – dodaje.
Obecnie trwa projektowanie ulicy Plonowej od ulicy Maciejki do nowego ronda u zbiegu ulic Krasickiego i Szkolnej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię