CBŚP zlikwidowało pod Konstancinem wytwórnię amfetaminy

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Gdańscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oprócz dobrze wyposażonego laboratorium do produkcji narkotyku, znaleźli także magazyn z prawie 4,5 tony substancji do produkcji amfetaminy


Podczas akcji przeprowadzonej na prywatnej posesji, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obydwu prokurator postawił zarzut posiadania i przerabiania przyrządów służących do produkcji środków psychotropowych oraz zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją substancji psychotropowych.

W zabudowaniach gospodarczych znajdowała się aparatura służąca do produkcji narkotyków – (w tym rozdzielacze, kolby, mieszadło, chłodnice) oraz 13 kotłów ciśnieniowych (tzw. reaktorów) i 44 stalowe chłodnice. Według informacji CBŚP takie urządzenia mogłyby być wykorzystane w laboratoriach narkotyków syntetycznych tworząc aż 13 pełnych linii produkcyjnych. Na posesji znajdował się też magazyn z substancjami chemicznymi (w sumie 4,5 tony) wykorzystywanymi w procesie wytwarzania amfetaminy. Wszystkie te rzeczy zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie. Substancje chemiczne będą poddane dokładnej analizie.

Jak podaje policja, śledztwo to – prowadzone przez gdański wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej – ma charakter rozwojowy, co oznacza, że możliwe są zatrzymania kolejnych osób. Do tej pory w związku ze sprawą schwytano łącznie 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, z czego 6 zostało tymczasowo aresztowanych. W toku śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar majątek o wartości ponad 700 tysięcy złotych.

Fot. CBŚP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię