Centrum miasta wkrótce się zazieleni

4

PIASECZNO Już niedługo wokół budynku starej remizy OSP i starej plebanii przy kościele św. Anny oraz na placu Piłsudskiego pojawią się nowe drzewa i nasadzenia. Prace związane z zazielenianiem przestrzeni miejskiej mają potrwać około czterech miesięcy i zakończą się prawdopodobnie w wakacje


Projekt zazielenienia centrum miasta uzyskał pozytywną opinię konserwatora zabytków. Wyłoniono też już firmę (umowa powinna być podpisana w ciągu kilku najbliższych dni), która za 1,8 mln zł posadzi nowe drzewa i wykona niezbędną infrastrukturę. Nie do poznania zmieni się plac przy krzyżu obok domu parafialnego (przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Jana Pawła II), ale też pasaż na tyłach starej remizy i zakątek przy ratuszu. Zostaną tu posadzone nie tylko wysokie drzewa, ale też krzewy i rośliny ozdobne. W rogu obok ratusza pojawi się okazały jesion. Do tego dojdzie nowa nawierzchnia będąca kompilacją granitu i hansegrandu, czyli niezwykle drobnego kruszywa wykorzystywanego do utwardzania parkowych alejek. Pojawią się też nowe ławki i murki.
Wszystko to stworzy zupełnie nową jakościowo, efektowną przestrzeń – przekonuje radna Magdalena Woźniak. Duże zmiany zajdą także na placu Piłsudskiego. Pojawią się tu dodatkowe rzędy drzew, zmodernizowany zostanie też istniejący pas zieleni.
Zmiany na placu zostaną omówione z użytkownikami lokali gastronomicznych, bo zależy nam na dalszej obecności sezonowych ogródków w tym miejscu, a nowe nasadzenia absolutnie ich nie wykluczają – dodaje Magdalena Woźniak. – Cieszę się z postępów w „odbetonowywaniu” placu.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Co sezon trwonią pieniądze na zielone, którego nie widać… Żeby chociaż ktoś to potem pielęgnował, utrzymywał, ale nie, po co? Byle opłacić fakturkę firmie i heja…

    #stopcenzurze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię