Charytatywny Kiermasz Książki w kalwaryjskiej bibliotece

0

GÓRA KALWARIA Z okazji Tygodnia Bibliotek w Górze Kalwarii można było wziąć udział w kiermaszu książek, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mateusza Wiktorowskiego

Tak jak w poprzednich edycjach na kiermaszu znaleźć można było różnorodne książki w bardzo atrakcyjnych cenach – już od jednej złotówki. Na 15 stołach wyłożonych zostało w sumie kilka tysięcy książek, które w przeciągu ostatnich kilku miesięcy czytelnicy przynosili do biblioteki w darze (między innymi w ramach, trwającej do połowy maja, akcji „Drzewko za makulaturę”).

– Dostępne było mnóstwo sensacji, literatury obyczajowej czy poradników, a przez cały tydzień istniała możliwość żeby spokojnie przejrzeć książki i wyjść od nas z całym ich naręczem, kupionych w okazyjnych cenach oraz poczuciem udzielenia wsparcia chorej osobie – mówi Katarzyna Sioćko z Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii.
W tej edycji wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Mateusza Wiktorowskiego, który od urodzenia choruje na guza mózgu i wodogłowie – ma wszczepioną obustronnie zastawkę komorowo-otrzewową. Z kolejnymi latami życia doszły także i inne choroby, z którymi musi się zmagać. Mateusz potrzebuje wsparcia w postaci terapii, po których robi postępy. Uczęszcza również na rehabilitację, po której widać efekty.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię