Chcą odzyskać gminną drogę

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Radni Bogusław Komosa i Krzysztof Bajkowski chcą, aby gmina odzyskała i udrożniła drogę, przebiegającą przez teren Centrum Promocji Kadr w Skolimowie. Jak się jednak okazuje, pomysł ten wcale nie jest nowy…


Radni zrobili nawet krótki film, w którym omówili swoją koncepcję, publikując go na jednym z serwisów społecznościowych. Chodzi o gminną drogę, będącą przedłużeniem ulicy Nowej, znajdującą się na terenie Centrum Promocji Kadr.
– Obecnie nieruchomość należąca do CPK jest licytowana – wyjaśnia Krzysztof Bajkowski. – Nie chcemy, aby zwycięzca licytacji przywłaszczył sobie naszą drogę. Dlatego postulujemy, aby jak najszybciej ją wygrodzić i udrożnić.
Radni chcą, aby sprawą zainteresował się także burmistrz Kazimierz Jańczuk i odzyskał dla gminy zarośnięty trakt.
– Ucywilizowanie i oddanie do użytku zapomnianego odcinka Nowej bez wątpienia poprawiłoby sytuację komunikacyjną i bezpieczeństwo w tej części Skolimowa – uważa Krzysztof Bajkowski.
Okazuje się, że burmistrz Kazimierz Jańczuk doskonale zna sytuację.
– Nie chcę umniejszać roli naszych radnych, ale wykonanie „przebitki” między ulicami Głowackiego a Śniadeckich było inicjatywą jednej z mieszkanek – mówi. – Pragnę wszystkich uspokoić: gmina jest właścicielem dwóch działek drogowych na terenie między Śniadeckich, a Głowackiego. Licytacja komornicza na pewno nie obejmie naszych nieruchomości, nikt nam ich nie odbierze.
A co z udrożnieniem drogi? Okazuje się, że w najbliższym czasie raczej to nie nastąpi.
– Na terenie północno-zachodniego Skolimowa gmina opracowuje dokumentację dotyczącą przebudowy i rozbudowy systemu dróg – dodaje Kazimierz Jańczuk. – Przedłużenie ulicy Nowej kiedyś powstanie. Trudno jednak mówić o konkretnych terminach przed powstaniem tej dokumentacji.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię