Chcą pobudować kotłownie gazowe dla czterech osiedli

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Gmina przymierza się do zmiany sposobu ogrzewania czterech osiedli. Dzięki temu każdy lokal będzie miał centralne ogrzewanie i dostęp do ciepłej wody w kranie


Chodzi o osiedla Kozia, Brzozowa, Porąbka i Mirków. Już w 2018 roku gmina planowała wyposażyć bloki w instalacje z dostępem do zewnętrznego źródła ciepła. W marcu ubiegłego roku podpisano umowę ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Termika Energetyka Rozproszona, zakładającą realizację pilotażowego programu likwidacji niskiej emisji. Przewidywała ona budowę instalacji ogrzewania gazowego w budynkach na czterech osiedlach. Umowa obligowała obydwie strony do podjęcia prac projektowych.
W maju tego roku burmistrz ponownie spotkał się z przedstawicielami spółki dostarczającej paliwo gazowe.
– Ustaliliśmy lokalizację kontenerowych kotłowni gazowych dla osiedli Kozia i Brzozowa – poinformował radnych podczas środowej sesji rady miejskiej Kazimierz Jańczuk.
Musimy teraz wydzielić teren i wystąpić o przydział gazu, co może potrwać nawet do 18 miesięcy.
Gmina dysponuje już kompletną dokumentacją na budowę instalacji ciepłej wody w blokach przy Koziej i Brzozowej. Teraz PGNiG TER musi określić, kiedy zapewni dopływ gazu, a gmina – wykonać instalację.
– Sądzę, że w najbliższym okresie grzewczym mieszkańcy nie skorzystają jeszcze z nowego rozwiązania – poinformował radnych burmistrz.
Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest na osiedlu Mirków, gdzie w budynkach nie ma części wspólnych umożliwiających ustawienie kontenerowych kotłowni.
Tu będziemy musieli zastosować inne rozwiązania – dodał Kazimierz Jańczuk.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię