Chcą poprawy bezpieczeństwa na Krasickiego

2

LESZNOWOLA Trwa przebudowa ulicy Krasickiego w Nowej Iwicznej, na razie na odcinku od Mleczarskiej do Szkolnej. Tymczasem mieszkańcy prowadzą ożywioną dyskusję na temat rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo na nowej drodze. Jednym z omawianych postulatów jest wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h


Projekt nowej organizacji ruchu zakłada, że na Krasickiego będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dla wielu mieszkańców, zwłaszcza tych którzy mają dzieci w wieku szkolnym, nadal jest to zbyt szybko. Pojawiły się więc głosy, że na drodze powinno obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. Powstała nawet petycja, autorstwa radnej powiatowej Magdaleny Miki-Kosior, skierowana m.in. do starosty piaseczyńskiego, w której zostały wyszczególnione postulaty mające podnosić bezpieczeństwo na przebudowanym ciągu. Pierwszy postulat dotyczy ograniczenia prędkości do 30 km/h na Krasickiego od Puławskiej do Kieleckiej. Kolejne kwestie dotyczą dopuszczenia ruchu pieszego na budowanej ścieżce rowerowej oraz wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości na odcinku od Mleczarskiej do Szkolnej (taki odcinkowy pomiar prędkości miałaby wprowadzić Inspekcja Transportu Drogowego). – Powyższe działania mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno dorosłym, jak i dzieciom, dochodzącym do szkoły przy Krasickiego, ale też uspokoić ruch tranzytowy – czytamy w petycji. Postulaty te sprowokowały do ożywionej dyskusji lokalną społeczność. Niektórzy mieszkańcy uważają, że zaproponowane rozwiązania mają sens, inni są im przeciwni twierdząc, że całkowicie zablokują ruch na Krasickiego.
Kontrowersje wywołuje też pomysł likwidacji progów spowalniających w rejonie skrzyżowania Kieleckiej z Krasickiego. Przypomnijmy: progi te zostały wybudowane po wypadku, do którego doszło w 2007 (w wyniku tego zdarzenia zginęła młoda kobieta i jej córka). Teraz, jak wynika z projektu przebudowy, mają zostać zdemontowane. Plany te nie podobają się wielu mieszkańcom, którzy twierdzą że kierowcy znów będą jeździli w tym miejscu zbyt szybko i kolejny wypadek jest tylko kwestią czasu.
– Przypominam, że na skrzyżowaniu Kieleckiej i Krasickiego wkrótce powstanie rondo – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu. – Rondo siłą rzeczy wymusi spowolnienie w tym miejscu ruchu.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię