Chcą rozszerzyć strefę płatnego parkowania!

2

PIASECZNO Strefą płatnego parkowania ma zostać objęta ulica Szkolna na odcinku od ul. Wojska Polskiego do alei Róż. Radni chcą też utworzenia przy cmentarzu komunalnym 20 miejsc parkingowych z ograniczonym czasem postoju do 2 godzin


Przy ulicy Szkolnej jest 80 miejsc parkingowych, z których będą korzystać m.in. klienci pobliskiego bazarku

O rozszerzeniu strefy płatnego parkowania na dopiero co wyremontowaną ulicę Szkolną rozmawiano podczas posiedzenia komisji polityki gospodarczej. Na odcinku od Wojska Polskiego do alei Róż znajduje się 80 miejsc parkingowych. Strefa płatnego parkowania miałaby działać w godz. 10-18, a parkowanie przez pierwszych 45 min byłoby bezpłatne. Pierwsza strefa płatnego parkowania w centrum miasta zaczęła działać prawie rok temu i sprawdziła się znakomicie. W centrum można wreszcie bez problemu zostawić samochód, aby załatwić sprawę w urzędzie lub zrobić zakupy, co wcześniej graniczyło z cudem. Radni liczą, że podobna sytuacja będzie teraz w okolicach bazarku przy ulicy Szkolnej.
– O objęcie tego rejonu miasta strefą wnioskowali właściciele pawilonów handlowych i kupcy – podkreśla radna Magdalena Woźniak. – Chodzi o wymuszenie rotacji samochodów i umożliwienie większej liczbie klientów zrobienie zakupów.
Uchwała wydzielająca nową strefę płatnego parkowania może zostać podjęta już w najbliższą środą, podczas sesji rady miejskiej.
Podczas posiedzenia komisji rozmawiano także o stworzeniu 20 miejsc z ograniczonym czasem postoju w rejonie cmentarza przy ul. Julianowskiej. Ograniczenie postoju miałoby obowiązywać 7 dni w tygodniu w godz. 8-18, a jego egzekwowanie miałoby leżeć w gestii straży miejskiej. Tym samym komisja wyszła naprzeciw postulatom mieszkańców, którzy wielokrotnie narzekali, że w rejonie ul. Julianowskiej trudno zaparkować, bo miejsca przy cmentarzu zajmują samochody należące do osób z pobliskiego osiedla (mimo że ci dysponują wewnętrznymi parkingami i garażami).

CZYTAJ TAKŻE:  Burmistrz chce rozmawiać z mieszkańcami o płatnym parkowaniu na ul. Fabrycznej i Szkolnej

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię