Chcą większej częstotliwości kursowania linii 724

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Do środy mają być zbierane podpisy pod petycją w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania linii autobusowej 724, zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Do tej pory pod petycją podpisało się ponad 500 osób. Aby jednak 724 mógł jeździć częściej, potrzebne są przede wszystkim pieniądze. Rocznie może to kosztować gminę nawet około 1,2 mln zł


O tym, że autobus linii 724 łączący Piaseczno i Konstancin-Jeziornę z Warszawą jeździ zbyt rzadko, mówiło się od dawna. Mieszkańcy od lat postulują, aby zwiększyć liczbę kursów zwłaszcza podczas porannego i popołudniowego szczytu.
Chcielibyśmy też podwoić liczbę autobusów w weekendy – mówi Krzysztof Bajkowski, konstanciński radny, który zaangażował się w zbieranie podpisów pod petycją.

Wcześniej mieszkańcy Skolimowa złożyli wniosek o zwiększenie częstotliwości kursowania 724 w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysł nie przeszedł jednak pozytywnej weryfikacji. Dlatego teraz mieszkańcy chcą, aby złożyć w tej sprawie wniosek do przyszłorocznego budżetu. Dlatego też zbierane są podpisy. Radny Bajkowski zaprasza osoby zainteresowane zwiększeniem częstotliwości kursowania 724 na spotkanie komisji budżetu, inwestycji i spraw majątkowych, podczas której będzie omawiana kwestia dofinansowania transportu publicznego w przyszłym roku.

 

W tym roku gmina dofinansowała transport publiczny kwotą 5,8 mln zł – mówi Krzysztof Bajkowski. – Wszystko jednak drożeje, więc w przyszłym roku ma to być 6,3 mln zł. Teraz dofinansowanie do linii 724 wynosi około 400 tys. zł rocznie. Według wyliczeń, aby zwiększyć częstotliwość kursów do liczby postulowanej przez mieszkańców, koszty obsługi tej linii mogą wzrosnąć nawet do około 1,2 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię