Chcą wycięcia suchych drzew. Mieszkaniec: zagrażają naszemu bezpieczeństwu

2

PIASECZNO – Boimy się zabójczych drzew w Głoskowie Letnisku, które w każdej chwili mogą się przewrócić – alarmuje Krzysztof Tarchalski. – W imieniu mieszkańców proszę w tej sprawie o interwencję


O starych lipach rosnących wzdłuż ulicy Lipowej w Gołkowie Letnisku pisaliśmy kilka lat temu. Wówczas przy drodze był budowany chodnik, a mieszkańcy domagali się usunięcia wszystkich starych drzew. Część lip jednak zostawiono, co spowodowało, że w niektórych miejscach chodnik trzeba było poprowadzić slalomem. Teraz jedna ze stojących przy chodniku lip prawie obumarła i kwalifikuje się do natychmiastowego wycięcia. Przy ulicy znajduje się także kilka innych uschniętych drzew, które należałoby usunąć.
– Trzeba zrobić to jak najszybciej, bo może dojść do tragedii – dodaje Krzysztof Tarchalski.
– W najbliższym czasie zamierzamy przeprowadzić w terenie Gołkowa Letniska, w obecności pracownika z wydziału ochrony środowiska gminy Piaseczno, inwentaryzację drzew kwalifikujących się do pilnej wycinki – informuje Wojciech Zmysłowski z biura promocji powiatu. – Po wykonaniu obmiarów i zdjęć oraz protokołów będziemy składać wnioski o pozwolenie na wycinkę do Urzędu Gminy Piaseczno. Po uzgodnieniu decyzji z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i uzyskaniu prawomocnej zgody, gdy zakończy się okres lęgowy ptaków, przekażemy to zadanie do realizacji firmie, z którą powiat piaseczyński podpisał umowę.

TW

2 KOMENTARZE

  1. …. gdy zakończy się okres lęgowy ptaków …. – no bo oczywiście ptaszki sa ważniejsze od ludzi!!! Rozumiem ochronę ptaków (konkretną, bezpośrednią), rozumiem i okresy ochronne, rozumiem i popieram, ALE NIE KOSZTEM LUDZI!!!!! Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś to zrozumiał????

  2. Naturalnie, że ptaki są ważniejsze! Ludzie natomiast są zdecydowanie groźniejsi od drzew. Skąd ta nienawiść w stosunku do drzew? Lipa jest jednym z najdłużej żyjących drzew, osiągając wiek ponad 600 lat. Te, ze zdjęcia liczą może kilkadziesiąt – trudno więc mówić, że są stare – mają one jedynie korony zdewastowane przez elektryków. A może by tak najpierw wyciąć słupy i zlikwidować tę pajęczynę drutów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię