Chcą zachęcić dzieci do jeżdżenia do szkoły rowerem

3

PIASECZNO „Krauzówka na Dwa Koła” to projekt wymyślony przez Radę Rodziców oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym, który ma promować wśród uczniów zdrowy i aktywny tryb życia. Od 10 maja do 10 czerwca za przyjeżdżanie do szkoły rowerem lub hulajnogą uczniowie będą otrzymywali punkty. Osoby, które uzbierają ich najwięcej, mogą liczyć na nagrody


Zabawa ma zachęcić uczniów do częstszego niż dotychczas korzystania z rowerów oraz hulajnóg (nieelektrycznych), ma promować ekologiczne środki transportu i sprzyjać integracji klas, które również będą zbierały punkty. Ale to nie wszystko, organizatorzy liczą że rywalizacja poprzez zabawę będzie miała także aspekt integracyjny i przyczyni się do zacieśnienia więzi w klasach. Kolejne jej atuty to promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz aktywne spędzanie czasu w drodze do szkoły.
Projekt „Krauzówka na Dwa Koła” jest skierowany do wszystkich uczniów, z zastrzeżeniem, że dzieci nie posiadające karty rowerowej muszą przyjeżdżać do szkoły w towarzystwie opiekunów. Za jednorazowy przyjazd do szkoły rowerem lub hulajnogą uczeń otrzymuje punkt. Osobny punkt otrzymuje również jego klasa. Na końcu wszystkie wyniki zostaną zsumowane, a osoby i oddziały z największą liczbą punktów otrzymają nagrody.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Najpierw zapewnijcie proszę bezpieczenstwo na drogach a później zachecajcie dzieci . Dzisiaj wypuszczenie dziecka na rowerze równa się ryzykiem utraty życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię