Chciał mu dać nauczkę, spowodował kolizję

4

TARCZYN 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z naczepą, zjechał na jej pas i gwałtowanie zahamował doprowadzając do kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się grójecki sąd.

Do prezentowanego na nagraniu zdarzenia drogowego doszło na Alei Krakowskiej w Tarczynie. 43-letni kierujący osobową skodą poruszał się za ciężarówką z naczepą. Kiedy kierujący zmienił pas z lewego na prawy, nagle przed jego maską pojawiła się wspomniana wcześniej skoda, której kierujący bez uzasadnionej przyczyny gwałtownie zahamował doprowadzając tym samym do najechania na tył swojego pojazdu. W ocenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy zachowanie 43-latka było celowe i krótko mówiąc złośliwe, a stworzone zagrożenie na drodze bardzo realne. Dokumentację z miejsca zdarzenia wraz z zabezpieczonym nagraniem z kamery samochodowej i zatrzymanym prawem jazdy, funkcjonariusze przekazali do Sądu Rejonowego w Grójcu, by tam zapadła ostateczna decyzja czy 43-letni mężczyzna odzyska swoje uprawnienia.

43-latek siedzący za kierownicą skody usiłował przekonać funkcjonariuszy, że do tak nierozsądnego zachowania skłonił go fakt, że ciężarówka zbyt wolno jechała lewym pasem. Pamiętajmy, że jako kierujący mamy obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów, nie mamy natomiast prawa do wymierzania jakichkolwiek kar innym uczestnikom ruchu drogowego. To od naszego rozsądku zależy to czy nasze drogi będziemy mogli nazwać BEZPIECZNYMI. A prezentowane na nagraniu zachowanie z całą pewnością odbiega od wszystkiego co jest zawarte w słowie BEZPIECZEŃSTWO!

4 KOMENTARZE

  1. proszę szanownych – to takie proste – jeżdziłem wiele lat na Ikarusie w mieście, wielu nas było i były takie sytuacie i tajemnicą poliszynela było, że w takiej sytuacji nie hamuje się jak tu napisano gwałtownie – ten idiota – nie wacham się uzyć tego słowa sam sie ukarał a kierowca ciężarowego powinien mu tylko pomóc jak? ano nie hamować gwałtownie – dlaczego w komunikacji miejskiej tak się nie robiło ano dlatego że jak idiota zajechał drogę to tz gwałtowne hamowanie powywracało by ludzi wewnątrz, dlatego należało go walnąć zdrowo tak by pół tyłu auta odpadło – przysięgam wysoki sądzie w grójcu żę on tego więcej nie zrobi – ubezpieczyciel osobówki choćby i miał AC nie powinien dostać grosza bo to trochę tak jakby sam z własnej woli wjechał na drzewo tyle w temacie hołk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię