Chciała sprzedać sukienkę, zamiast tego straciła prawie 20 tys.

0

GÓRA KALWARIA Piaseczyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami czyhającymi w internecie. W ostatnim czasie odnotowują coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustw za pośrednictwem różnych portali sprzedażowych. Przykładem takiego przestępstwa może być historia mieszkanki Góry Kalwarii

Mimo tego, że platformy różnią się od siebie, metoda działania sprawców na każdej z nich jest taka sama. Oszuści kontaktują się ze sprzedającym deklarując chęć zakupu wystawionego na sprzedaż przedmiotu. W treści wiadomości wysyłają link, którego klinięcie przekierowuje nas na stronę internetową przygotowaną przez hakerów. Kiedy wprowadzimy tam swoje dane oszuści przejmują dostęp do naszego konta bankowego, a my tym samym narażamy się niejednokrotnie na olbrzymie straty.

O tym jak bezwzględni potrafią być oszuści przekonała się mieszkanka Góry Kalwarii, która na jednej z platform sprzedażowych zamieściła ogłoszenie. Kobieta postanowiła sprzedać sukienki. Skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć zakupu wystawionych przedmiotów. W treści wiadomości potencjalna „kupująca” przesłała link, który miał posłużyć do sfinalizowania transakcji. Sprzedająca nie była świadoma, że klikając w link loguje się na fałszywej stronie internetowej banku. Tym samym zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż swoich ubrań, straciła ze swojego konta blisko 18 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię