Chińczycy i Wietnamczycy z Wólki Kosowskiej powitali Nowy Rok… Świni

1

LESZNOWOLA 5 lutego wiele państw Azji, w tym Chiny i Wietnam, świętuje początek nowego roku. Rok 2019 jest rokiem świni, która symbolizuje m.in. męską siłę


W azjatyckim kalendarzu właśnie zakończył się rok psa i rozpoczął rok świni. Z tej okazji w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej zorganizowano wielkie święto, na które zaproszono gości specjalnych i mieszkańców. Imprezę rozpoczął niezwykle widowiskowy taniec dwóch lwów, który jest nieodłącznym elementem obchodów chińskiego nowego roku. Odbył się on przy akompaniamencie bębnów. Lwy najpierw poruszały się po scenie, a następnie wtopiły się w widownię, dzięki czemu można było robić sobie z nimi zdjęcia.


– Dzisiejszy dzień jest dla Chińczyków i Wietnamczyków najważniejszym świętem w roku, podczas którego spędza się razem czas i składa życzenia – mówili prowadzący uroczystość konferansjerzy, którzy zaprosili gości na dalszą część pokazów artystycznych.
Nie zabrakło chińskich i wietnamskich piosenek ludowych, pokazów zręcznościowych, ale także dwóch polskich szlagierów (Hej sokoły i Gdybym miał gitarę), wykonanych przez… wietnamski chór.

Następnie odbyło się uroczyste powitanie gości, wśród których znaleźli się konsul ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, przedstawiciel Socjalistycznej Republiki Wietnamu, były wicepremier Janusz Piechociński czy wójt Lesznowoli, Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
– Zebraliśmy się tu, aby świętować Nowy Rok Świni, ale także aby pokazać lokalnej społeczności swoją kulturę – mówił Trong Hung Tran, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center. – W imieniu organizatorów życzę wszystkim samych sukcesów i wszystkiego najlepszego. W następnych latach będziemy chcieli kontynuować tę tradycję. Za zaproszenie w imieniu swoim i mieszkańców podziękowała wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik.


– Pragnę złożyć państwu serdeczne gratulacje z okazji tego wyjątkowego święta. – mówiła. – Jestem przekonana, że rozpoczęty rok przyniesie państwu dużo szczęścia i pomyślności zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym. Jest nam miło, że wybraliście państwo Lesznowolę do prowadzenia działalności gospodarczej, bo dzięki temu nasi mieszkańcy mogą poznać barwną kulturę Azji. Dziękujemy za wieloletnią współpracę i cieszymy się, że jesteście państwo członkami naszej lokalnej wspólnoty.


Następnie przedstawiciele społeczności chińskiej i wietnamskiej otrzymali od władz samorządowych storczyki, mające symbolizować święto wiosny. Później odbył się jeszcze pokaz sztucznych ogni, a na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogli spróbować przysmaków kuchni chińskiej i wietnamskiej.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię