Chodnik kończy się… parkingiem. Piesi muszą schodzić na ulicę

4

PIASECZNO – Idąc chodnikiem wzdłuż ulicy Geodetów w Józefosławiu niespodziewanie wchodzi się na zastawiony samochodami prywatny parking – alarmuje pan Andrzej


Opisywana sytuacja ma miejsce w rejonie ul. Geodetów 138, niedaleko od ronda.
– Stojące na parkingu samochody uniemożliwiają przejście chodnikiem – twierdzi nasz czytelnik. – W gminie dowiedziałem się, że będą przebudowywać tę część drogi i wówczas rozwiążą także problem chodnika. Nie powiedzieli tylko kiedy, bo taka sytuacja trwa przynajmniej od dwóch lat.
Pan Andrzej twierdzi, że wielokrotnie widział jak idące chodnikiem dzieci czy kobiety z wózkami, aby przejść dalej, musiały wkroczyć na ruchliwą ulicę Geodetów.
– Nie chcę być złym prorokiem, ale w końcu dojdzie w tym miejscu do wypadku – dodaje. – Mamy XXI wiek. Może warto byłoby zrobić wreszcie z tym wszystkim porządek…
Sprawę chodnika z wbudowanym w niego parkingiem zna wiceburmistrz Robert Widz.
– Parking znajduje się na terenie prywatnym, w tej chwili nic nie możemy zrobić – poinformował nas. – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania decyzji ZRID, która pomoże w przyszłości rozwiązać tą kwestię.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Tak jest w wielu miejscach, że jest tylko ulica i płot. Nie ma wcale miejsca dla pieszych. Stawia się tylko kolejne spowalniacze. Może należałoby pomyśleć o tym zanim wyda się kolejne pozwolenie. Przecież jeszcze poza drogą powinien być jeszcze pas przydrożny. W Żabieńcu np. jest tylko asfalt i do niego przylega ogrodzenie. Mieszkańcy mają płoty po samej drodze a drogi używają jako parkingu. Powinien być tam zakaz zatrzymywania się i postoju. Wiem że zaraz ktoś z mieszkańców zacznie na mnie bluzgać ale droga to nie własność wsi tylko ma służyć wszystkim.

  2. Mieszkam w pobliżu, i rzeczywiście – to jest taka najprostsza samowolka deweloperów. Brakuje infrastruktury. Ale rzeczywicie, jest się z czego cieszyć, bo dalej już piękne przejscie jest, i dużo lokali uslugowych, i osiedli………………… na szczęscie, nie wybudowali PSZOKu to i ulicy nikt pewnie nie ruszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię