PIASECZNO W najbliższą niedzielę – 21 maja zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego rowerowania. Rusza 5 edycja akcji „Chodź na rower” – wycieczek rowerowych z przewodnikiem. Start zawsze o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie.


– Każdy niezależnie od wieku, posiadanego roweru, czy też kondycji fizycznej może wziąć w niej udział – zachęca inicjatorka akcji Agnieszka Jarzębska-Isio. – Akcja jest bezpłatna i adresowana do wszystkich rowerzystów z gminy Piaseczno oraz okolic.
Dla uczestników czeka 5 zróżnicowanych tematycznie i dystansowo tras.
Na początek sezonu, aby nie przeforsować się po zimowej przerwie, planowana jest wycieczka 30 km, po lesie Chojnowskim oraz na lotnisko w Gassach (4 czerwca).
W lipcu (2. i 30.) oraz sierpniu (20.) organizatorzy zaplanowali już trochę dłuższe trasy do Zagrody Ojrzanów, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz na zamek książąt mazowieckich w Czersku.
Tradycyjnie, w trakcie każdej wycieczki odbędzie się godzinna przerwa na ognisko integracyjne oraz losowanie nagród sportowych. Każdy z uczestników otrzyma również kamizelki odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
– Apelujemy również o zabranie ze sobą kasku na głowę – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio.
– Zapasowe dętki, łatki również są mile widziane – dodaje Bogusław Golik, jeden z rowerzystów dbający o bezpieczny przejazd grupy rowerowej. Warto również, przed pierwszą wycieczką przygotować rower do jazdy: nasmarować łańcuch, napompować opony oraz sprawdzić hamulce.

CZYTAJ TAKŻE:  Weekend na dwóch kółkach. Rajdy rowerowe z przewodnikiem

Tempo wycieczek jest rekreacyjne, tak aby każdy chętny mógł wziąć w niej udział.
Organizatorem akcji jest Fundacja Violet Kiwi. Akcja dofinansowywana jest przez Gminę Piaseczno. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji:
www.chodz-na-rower.blogspot.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię