Choinka rozświetliła kalwaryjski rynek

2

GÓRA KALWARIA Po godzinie 17.00 rozpoczęło się uroczyste odliczanie, po którym choinka zlokalizowana przed ratuszem rozbłysła światełkami.

– To proponuję zacząć odliczanie od 350, bo w przyszłym roku będziemy świętować 350-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu – zażartował burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Ostatecznie odliczanie rozpoczęto od 10.
– Cieszę się, że na tę uroczystość przybyło tak wielu mieszkańców – powiedział nam wiceburmistrz Mateusz Baj, który trzymał na rękach swojego najmłodszego syna.
Odpalenie choinki poprzedziły animacje plastyczne oraz łańcuch dobrych myśli, mówiono o świątecznych tradycjach kulinarnych oraz śpiewano kolędy. Impreza odbywał się pod hasłem „Spotkanie gwiazdki z chanuką”. Podkreślano dwukulturową tradycję miasta – chrześcijańską i żydowską.
– Choinka została pozyskana w ekologiczny sposób z Czachówka – powiedział burmistrz Strzyżewski. – Akurat ktoś wystąpił o jej wycięcie i w ten sposób znalazła się na naszym rynku.

AB

2 KOMENTARZE

  1. No w Piasecznie to się nie popisali przy odpaleniu choinki efekty miały być ok były które nie zgrały się z niczym totalna lipa nie pokazali się z dobrej strony….

  2. Choinka została pozyskana w ekologiczny sposób – czyli jak?
    Czy wycięto ją ze znieczuleniem?
    Czy nie wycięto, tylko, no włąśnie co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię