PIASECZNO Zespół śpiewaczy działający przy piaseczyńskim Centrum Kultury w minionym tygodniu przebywał w Kotlinie Kłodzkiej


Każdego wieczora, w Centrum Kultury w Srebrnej Górze odbywały się próby całego chóru, podczas których dyrygent zwracał uwagę na kunsztowne wykonanie każdego utworu. Natomiast godziny poranne i południowe piaseczyńscy śpiewacy poświęcali na zwiedzanie. Obejrzeli kopalnię złota, jedyny w Polsce podziemny wodospad i muzeum minerałów w Złotym Stoku. Z kolei w Srebrnej Górze chórzyści zwiedzili górską twierdzę, unikatowy i największy tego typu obiekt na naszym kontynencie.

Ogromną atrakcją dla zespołu była też wizyta w podziemnym mieście Osówka, wykutym w trakcie II wojny światowej w ramach projektu „Riese” w Górach Sowich. Nazywane jest ono podziemnym miastem Hitlera. Z kolei Kopalnia – Muzeum w Nowej Rudzie uświadomiła wszystkim członkom chóru, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Autentyczna, podziemna kolejka górnicza wywiozła ich na powierzchnię.
Goście z Piaseczna zachwycali się również historią miasta skalnego w Adrspach w Czechach. Wszystkie widoki i wodospady zostały sfilmowane.
W niedzielę 14 maja o godz. 11 chór wystąpił z koncertem w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Mieszkańcy wraz z ojcami zakonnymi, z bukietem kwiatów dziękowali za ucztę duchową, za piękny śpiew i modlili się za przyszłość zespołu.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię