Chór z Zalesia Dolnego wystąpił w Parlamencie Europejskim

1

PIASECZNO Występ zaleskiego chóru uświetnił otwarcie wystawy „Zbrodnia bez kary”, której współtwórcą był europoseł Marek Jurek


Frakcja Konserwatystów i Reformatorów, której członkiem jest europoseł Marek Jurek, przygotowała w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wystawę „Zbrodnia bez kary”, poświęconą ofiarom rewolucji bolszewickiej z 1917 roku. Współtworzona przez europosła Jurka ekspozycja została otwarta 24 października, równo w 100. rocznicę wybuchu rewolucji. – Tytuł wystawy ma podkreślić, że komunizm nigdy nie został definitywnie potępiony. Wystawa ma przypominać, w jaki sposób system ten był zwrócony przeciwko wszystkim wartościom ludzkim, religii, rodzinie, tradycji narodowej, a także przeciwko ludziom – mówił podczas wernisażu europoseł Marek Jurek.
Do uświetnienia uroczystości zaproszony został Chór Liturgiczny Parafii
NMP Wspomożenia Wiernych z Zalesia Dolnego. Do Strasburga pojechało w sumie 25 osób. – Wykonaliśmy „Requiem” Tomasza Nideckiego – mówi dyrygent Paweł Ginda. – Potem zwiedziliśmy europarlament, spotkaliśmy się także z naszym europosłem.
Wystawa została przygotowana w trzech językach: angielskim, polskim i francuskim. Wkrótce ekspozycja odwiedzi także kilka miast w Polsce.

TW

1 KOMENTARZ

  1. To nie frakcja przygotowała wystawę, ale Marek Jurek i jego współpracownicy. Frakcja tylko dodała swoje logo, jak przy każdych akcjach europosłów, którzy wchodzą w jej skład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię