Chorwacja i Madera – dwie wyspy, dwa światy

0
art. sponsorowany

Wyjazdy zagraniczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mowa zarówno o dalekich podróżach, jak i tych bliższych. do krajów europejskich. Od wielu już lat prawdziwym hitem są podróże na południe Europy. W dzisiejszym tekście odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania związane z tym, co warto zobaczyć i jak zorganizować tego typu podróż.

 

Chorwacja i Madera – dwa światy

Aby przeżyć niezwykłą przygodę i spełnić podróżnicze marzenia nie trzeba lecieć na inny kontynent. Ogrom atrakcji jest w stanie zaoferować nam Europa, choć oczywiście trzeba wiedzieć, dokąd polecieć, aby w pełni wykorzystać ten potencjał. Jeśli komuś zależy na odwiedzeniu miejsc, które z jednej strony zapewniają mnóstwo wrażeń, pięknych widoków, a jednocześnie można polecieć tam na zaledwie kilka dni, koniecznie powinien sprawdzić właśnie Chorwację lub Maderę.

Wyjazd do Chorwacji – jakie miejsca odwiedzić?

Chorwacja to jeden z największych turystycznych hitów ostatnich lat. Kojarzy się głównie z cudownym krajobrazem gór połączonych z morzem, długą linią brzegową, piękną słoneczną pogodą i pysznym jedzeniem. Chorwacja jest pod wieloma względami niezwykle zróżnicowana i dzięki temu każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Co warto zobaczyć w tym kraju? Przede wszystkim można wybrać się do uwielbianego przez naszych rodaków Dubrownika, odwiedzić Split i Trogir, Wyspę Mljet czy Zadar. Na uwagę zasługuje też Wyspa Hvar. Jeśli chcemy wypocząć na łonie natury, a jednocześnie bardzo aktywnie, możemy wybrać się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich albo Parku Narodowego Krka.

 

Co zwiedzić na Maderze?

Drugim z polecanych miejsc, którym zajmiemy się w tym materiale, jest portugalska wyspa Madera, której zalet nie sposób przecenić. To właśnie Madera wakacje jest jedną z najczęściej wpisywanych obecnie fraz w wyszukiwarkach, co potwierdza ogromne zainteresowanie turystów. Wśród miejsc na Maderze, które warto odwiedzić, znajduje się przede wszystkim Funchal, czyli stolica, Półwysep św. Wawrzyńca czy Wyspa Porto Santo. Jeśli mowa o największych atrakcjach wyspy, nie można nie wspomnieć o kolejce linowej łączącej stolicę z Monte, ale też m.in. o Dolinie Zakonnic, Cabo Girao czy Pałacu Monte z tropikalnym ogrodem.

Jak przygotować się do podróży?

Na Maderę, jak i do Chorwacji najlepiej dostać się samolotem, co jest najbezpieczniejszym i wygodnym rozwiązaniem. Najlepsze okazje można znaleźć poprzez platformę do orgaznizacji podróży eSky.pl, gdzie można zarezerwować nie tylko lot, ale i nocleg, czy kupić ubezpieczenie podróżne. Przede wszystkim warto  sprawdzić zakładki takie jak “Wakacje”, “City Break”, gdzie znajdziesz opcje podróży łączące loty z noclegami w jednej rezerwacji.  W tym kontekście w grę wchodzi zarówno Chorwacja last minute, jak i zakup biletów z odpowiednim wyprzedzeniem, w zależności od indywidualnych możliwości i preferencji. Z eSky.pl można korzystać nie tylko za pośrednictwem przeglądarki, ale przede wszystkim przez aplikację mobilną, dzięki której planowanea i organizacja podróży jest prostsza niż kiedykolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię