Chorwacka wizyta w Szkole Podstawowej w Jagarzewie

0

PIASECZNO W dniach 21-27 kwietnia uczniowie Szkole Podstawowej w Jagarzewie mieli przyjemność gościć pięciu uczniów i trzech nauczycieli z Chorwacji, którzy reprezentowali szkołę Osnovna Skola ”Frank Koncelak” w Drnje

Wizyta była realizowana w ramach projektu Akredytacji Erasmusa Gminy Piaseczno. Przez cztery dni polsko-chorwacka grupa uczniów uczestniczyła w różnorodnych zajęciach realizujących nadrzędne cele projektu, jakimi były ekologia oraz użycie narzędzi TIK. Zadanie zaprojektowania przez uczniów logo na Dzień Ziemi z użyciem sztucznej Inteligencji w programie Canva i wykonanie z nim pamiątkowych koszulek znakomicie wpisywało się w zamysł realizacji projektu. Ponadto bardzo atrakcyjnym wydarzeniem była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym. Dzięki niej uczniowie mieli okazję ugotować ekologiczne potrawy, robić kiszonki i przebywać ze zwierzętami.

Niezwykle ciekawe dla młodzieży okazało się poszerzanie wiedzy przyrodniczej przy wykorzystaniu różnych aplikacji do poznawanie gatunków roślin i zwierząt, podczas gry terenowej, która odbyła się w lesie w Jazgarzewie. Z ogromnym zaangażowaniem uczniów spotkały się również zajęcia z wykorzystaniem narzędzi TIK, robotów oraz zabawek ekologicznych. Podczas zajęć artystycznych uczono, jak uchwycić piękno natury i zachować je na dłużej. Grupa międzynarodowa ozdabiała drewniane serduszka metodą decoupage i tworzyła pamiątkowe zakładki z użyciem suszonych roślin. Program pobytu zakładał również wycieczkę do Warszawy, gdzie wszyscy mogli podziwiać czar i wyjątkowość przyrody Łazienek Królewskich oraz przy okazji goście mogli poznać naszą stolicę i jej główne zabytki.

Chorwaci zostali zaproszeni przez koordynatora Akredytacji Ersamusa Gminy Piaseczno na dwa ważne i niezwykle miłe spotkania z władzami miasta. Burmistrz Daniel Putkiewicz spotykał się w Urzędzie Miasta z uczniami i nauczycielami z zagranicznych szkół – Włoch, Czech oraz Turcji, którzy odwiedzili naszą gminę w ramach projektów prowadzonych we współpracy ze szkoła podstawową z Zalesiu Górnym. Nauczyciele z tych państw podczas uroczystej kolacji spotkali się z wiceburmistrzem Hanną Kułakowską-Michalak.

– Wizyta Chorwatów w naszej szkole sprawiła mnóstwo radości, zarówno uczniom oraz nauczycielom – podsumowuje Dorota Dyguła – nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Jagarzewie. – Była bardzo owocna ze względu na możliwość niecodziennej współpracy z innym państwem, wymianę doświadczeń, zawarcie nowych znajomości oraz podniesienie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego. Współpraca będzie kontynuowana w ramach projektów online oraz rewizytę naszych uczniów w Chorwacji – zapowiada nauczycielka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię