KONSTANCIN-JEZIORNA Już dziś w Hugonówce o godz. 19 poczujemy się jak na planie włoskiego filmu, w którym wcale nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Przekonamy się, że Italia to nie tylko dolce vita zakrapiane kawą i winem


Anita Olszak, która przez rok budziła się pod włoskim słońcem, będzie gościem Klubu Podróżnika. Opowie o pasjonujących, mało znanych miejscach i zaprezentuje fotografie ze swoich wypraw. Pani Anita przez rok mieszkała we Włoszech i przemierzyła je wzdłuż i wszerz. Dotarła do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów, poznając prawdziwe życie Włochów.

– Takimi doświadczeniami chciałabym się podzielić również ze wszystkimi głodnymi świata. Zapraszam na wyprawę po wyspach, wulkanach, ruinach, morzach, miasteczkach… ciepłych wspomnieniach ze znanej, kultowej i tej mniej znanej, zaskakującej Italii. Ci vediamo presto! – zachęca podróżniczka.

Spotkanie „Ciao la mia bella Italia, czyli jak to jest odkrywać życie budząc się pod włoskim słońcem” udowodni że nie trzeba jechać na „koniec świata”, żeby przeżyć przygodę życia. Italia to perła na europejskiej mapie. Wszyscy jesteśmy w stanie powiedzieć o niej mniej lub więcej. Włoska kuchnia, sztuka, historia, sławne miejsca, osoby, styl bycia… obiegły cały świat. A co jeśli tą bajkową ziemię poznamy poprzez pozornie zwykłych ludzi i spontanicznie ruszymy do zakątków mniej znanych, niezapełnionych przez turystów? Poczujemy się jak na planie włoskiego filmu, w którym wcale nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Zjednoczony półwysep i rozproszone wyspy czasem totalnie zaskakują różnorodnością.

– Miałam przyjemność spędzić rok budząc się pod włoskim słońcem, codziennie lepiej poznając kraj tak bliski, a zarazem daleki kulturowo, gdzie anioły to nie tylko rzeźby w licznych kościołach, a również ludzie, których spotkałam – opowiada Anita Olszak. – Moja Italia to droga przez tysiące kilometrów z około 80 przystankami, mieszkanie pełne światła przy wąskiej uliczce i dziesiątki poznanych ludzi. To wszystko pozwoliło mi odkryć filozofię życia-podróży, której dotąd nie znałam – mówi.

Wyprawa rozpoczyna się o godz. 19. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię