Ciemno w Parku Zachodnim. W tym rejonie gmina planuje duże inwestycje!

0

PIASECZNO – W Parku Zachodnim przy alei Róż świeci się coraz mniej latarni – alarmuje pan Sławomir. – Zgłaszałem to poprzez aplikacje Mobile Alert Piaseczno i nic. Gmina remontowała park w 2014 roku, a dziś robi się on coraz bardziej zaniedbany…


Nasz czytelnik informuje, że w parku nie działa kilka lamp sodowych i rtęciowych, ale psują się także nowoczesne ledy. Efekt jest taki, że nocą w rejonie alei Róż jest nieprzyjemnie.
Poza tym podczas przymrozków jest tam bardzo ślisko, widocznie gminne służby do parku nie docierają – dodaje nasz czytelnik. – Zgłaszałem również, że ktoś zdewastował jedną z ławek. Do tej pory nie została ona naprawiona.
Zapytaliśmy radnego Piotra Obłozę czy słyszał o problemach z oświetleniem na terenie parku.
– O awariach lamp nie słyszałem, chcę natomiast wystąpić do burmistrza z wnioskiem o doświetlenie przejścia od poczty w kierunku parku, gdzie w tej chwili jest najciemniej – mówi Piotr Obłoza. – Na pewno stare latarnie też sukcesywnie będą wymieniane na ledowe. Stanie się tak m.in. w ciemnym przejściu między aleją Róż, a Kusocińskiego.
Sama aleja Róż przejdzie w tym roku gruntowny remont na całej swojej długości (od Szkolnej do drogi 721). Przy ulicy pojawią się nowe chodniki oraz 60 dodatkowych miejsc postojowych. Jest już nawet wyłoniony wykonawca, który zrealizuje to zadanie. Innymi inwestycjami, na jakie mogą liczyć niedługo mieszkańcy tej części miasta, będą Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów oraz stacja Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię