Co było przyczyną awarii Facebooka?

1

W poniedziałek przed godzina 18.00 czasu polskiego nastąpiła wielka awaria Facebooka. Tysiące osób zgłaszało problemy w funkcjonowaniu facebooka, messengera, whatsapp i instagrama. Nastąpiła poważna awaria.

Była to największa i najdłuższa awaria Facebooka. Ponad 3 miliardy użytkowników od 17.40 do północy skarżyło się na brak dostępu do swoich zasobów na facebooku i instagramie. Nie działały też popularne komunikatory messengera, whatsapp.

Facebook wydał oświadczenie, w którym przepraszał za przerwę i zapewniał, że robi wszystko, aby jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie.

Brian Krebs ekspert ds. cyberbezpieczeństwa  powołując się na źródła w Facebooku, podał na Twitterze, że awarię spowodowało błędne uaktualnienie protokołu BGP, systemu sterującego ruchem w internecie. „Uaktualnienie zablokowało możliwość zdalnych użytkowników do usunięcia zmian, a osoby z fizycznym dostępem nie miały dostępu do sieci. Więc uniemożliwiło to obu stronom naprawienie tego” – napisał Krebs.

Zaś Facebook w nocy z poniedziałku na wtorek poinformował – Nasze zespoły inżynierów ustaliły, że problemy spowodowały zmiany w konfiguracji routerów szkieletowych, które koordynują ruch sieciowy między naszymi centrami danych.

Awaria Facebooka spowodowała 5-procentowy spadek cen akcji firmy.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię