Co dalej z autobusem do Warszawy?

1

GÓRA KALWARIA PKS Polonus poinformował, że od nowego roku zawiesza połączenia na trasie Góra Kalwaria – Piaseczno – Warszawa. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać to połączenie – zapowiada Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza


O swojej decyzji PKP Polonus poinformował na początku grudnia. Każdego dnia z Góry Kalwarii do Warszawy wyjeżdża 10 autobusów. Kolejnych 10 jedzie w drugą stronę. Jak udało się nam ustalić, Polonus stoi na stanowisku, że linia stała się deficytowa. W kuluarach mówi się, że przewoźnik mógłby utrzymać połączenie, ale tylko z gminną dotacją. W poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli Polonusa z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim.

– Burmistrz wysłuchał argumentów przedstawicieli przewoźnika – mówi Piotr Chmielewski. – Polonus oczekuje od gminy wsparcia finansowego. Szkoda tylko, że przekazał nam swoją decyzję tam późno…
Ale gmina bierze pod uwagę także inne rozwiązania.
Będziemy rozmawiali z PKS-em Grójec i z prywatnymi przewoźnikami, którzy już zadeklarowali chęć wypełnienia ewentualnej luki po Polonusie i realizowania kursów do Warszawy – dodaje Chmielewski. – To nie jest sytuacja bez wyjścia. Rozmowy są w toku.
Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zadeklarował kilka dni temu, że podejmie wszelkie działania w celu zapewnienia mieszkańcom dogodnego dojazdu do szkoły, na studia czy do pracy na trasie z Góry Kalwarii przez Piaseczno do Warszawy.

[AKTUALIZACJA] Z naszych informacji wynika, że gmina wstępnie porozumiała się z Polonusem, w związku z czym połączenia do Warszawy będą w przyszłym roku kontynuowane.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli prezes PKS Polonus żąda od Burmistrza Góry Kalwarii dopłat do utrzymania linii Góra Kalwaria – Warszawa przebiegającej przez obszar czterech gmin (Góra Kalwaria, Piaseczno, Lesznowola, Warszawa), to powinny się na to zrzucić wszystkie samorządy, a nie tylko Góra Kalwaria, bo wtedy byłoby to rażącą niegospodarnością publicznymi środkami. Co innego linie Zarządu Transportu Miejskiego, które utrzymywane są przez wszystkie samorządy. Lepiej na ten moment porozmawiać z innymi przewoźnikami (PKS Grójec i inni) w sprawie uruchomienia dodatkowych kursów z Góry Kalwarii do Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię