Co dalej z czterema publicznymi ośrodkami zdrowia na terenie gminy?

2

KONSTANCIN-JEZIORNA – Ośrodki zdrowia trzeba utrzymać na pewnym poziomie, albo się ich pozbyć – grzmiał podczas sesji radny Grzegorz Szewczyk. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zaproponował na ten temat dyskusję


W przyszłorocznym budżecie trzeba zarezerwować kwotę na doprowadzenie do dobrych warunków naszych czterech ośrodków zdrowia, które na dziś dzień są w opłakanym stanie – wnioskował Grzegorz Szewczyk. – Byłem ostatnio w ośrodku przy ul. Wareckiej i to, co tam zobaczyłem, woła o pomstę do nieba. Przy ul. Pocztowej są chwasty i brak parkingu. Jak się tam już wjedzie, to trudno wyjechać, aby nie uszkodzić sobie samochodu. Jeśli te ośrodki zdrowia są w jurysdykcji urzędu, to powinny być na cywilizowanym poziomie. A jak nie, to z nich zrezygnujmy. Niech poprowadzi je podmiot prywatny, jak ma to miejsce w Lesznowoli.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk podkreślił, że SP ZOZ przy ul. Wareckiej nie nadaje się do dalszej rozbudowy czy przebudowy.
Musimy być co do tego świadomi – zaznaczył. – Uważam, że powinniśmy spotkać się w gronie radnych oraz społecznej rady SP ZOZ i wspólnie ustalić, czy te cztery punkty mają funkcjonować tak jak do tej pory, bo niewiele da się tam zrobić. A może wybudować nowy ośrodek zdrowia, albo spróbować pozbyć się tych czterech punktów na rzecz ośrodków niepublicznych. Na pewno w najbliższym czasie będziemy musieli podjąć jakąś decyzję.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Rychło w czas.Inne gminy ten problem już dawno uporządkowały.I wszystko się dzieje w gminie uzdrowiskowej. Obok buduje się pałac dla ZGK.

  2. Chwasty Pan radny Szewczyk na Pocztowej zobaczył. A może by pomyślał, jak osoba niepełnosprawna (na wózku czy o kulach) ma się dostać do gabinetów na piętrze. Panie radny najwyższa pora na zasłużoną emeryturę bo pierdolami się Pan zajmuje a prawdziwych problemów nie widzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię