Co dalej z drogą przy Lidlu?

2

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Na początku ubiegłego roku został otwarty sklep Lidla w Skolimowie. W ramach porozumienia z gminą Konstancin-Jeziorna, niemiecki koncern miał wybudować fragment ulicy Śniadeckich, który do tej pory nie powstał. Dlaczego?


Wraz z otwarciem sklepu fragment ulicy Śniadeckich został utwardzony szutrem, co oburzyło wielu mieszkańców.
– Czy to jest ta słynna droga wybudowana przez Lidla? – pytali z ironią. Tymczasem burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk od początku uspokajał, że to tylko opcja tymczasowa.
Wygląd docelowej drogi ustaliliśmy już z Lidlem, podpisując stosowne porozumienie – wyjaśniał burmistrz Konstancina. Mijały jednak kolejne miesiące, a droga nie powstawała. Zapytaliśmy, jaki na dziś dzień jest status tej inwestycji.
Starosta odmówił nam wydania ZRID-u – poinformował we wtorek burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Od razu poprosiłem pana starostę o wyjaśnienie tego stanowiska.
Z naszych informacji wynika, że starostwo oczekuje zawarcia porozumienia między gminami Konstancin-Jeziorna i Piaseczno, bo właśnie na terenie Piaseczna znajduje się sklep Lidla. Tymczasem to nie Piaseczno, a niemiecki koncern ma pokryć całość kosztów wybudowania fragmentu drogi z chodnikiem, ścieżką rowerową i oświetleniem wzdłuż parkingu znajdującego się przy markecie.
Gwarantuję, że ten fragment drogi prędzej czy później powstanie, a inwestycję sfinansuje Lidl, z którym mamy zawarte porozumienie – dodaje na zakończenie Kazimierz Jańczuk.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Do czasu remontu trasy P-no – K-J niczego to nie zmieni. I tak nie ma chodników.

    Ważniejszą kwestią jest most, który tam ma być. Zmieniłby zupełnie ruch w Konstancinie.

  2. Czyj jest teren.Kto będzie zarządzał drogą.Słuszna decyzja Starosty. Ten Lidl tam pasuje jak pięść do oka.Podobnie to centrum handlowe pobudowane na działce, o wyjątkowych walorach krajobrazowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię