Co dalej z wąską drogą? Nie wjedzie tam nawet szambiarka…

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej powrócił temat ulicy Przejazd, czyli ekstremalnie wąskiej uliczki odchodzącej od ronda Armii Krajowej w centrum miasta. – Nie mamy kanalizacji, a wozy asenizacyjne nie chcą już tam wjeżdżać – skarżył się pan Grzegorz, jeden z mieszkańców


Dziś w uliczkę Przejazd można wjechać tylko bezpośrednio z ronda. Z drugiej strony nie ma wyjazdu. „Zagradza go” osiedle Optima.
Nie ma pomysłu na uregulowanie tej sytuacji w nowym planie miejscowym. Dla nas to nie do przyjęcia – podnosił podczas sesji mieszkaniec. – Nasza droga ma zaledwie 2,6 m szerokości. Od stycznie kąpiemy się u rodziny, bo wozy asenizacyjne nie chcą tu wjeżdżać.
Okazało się, że burmistrz Kazimierz Jańczuk zna problem.
Chcemy wykonać tu kanalizację, zleciłem ekspertyzę czy w ogóle jest to możliwe. Będziemy wiedzieli to pod konie lipca – tłumaczył podczas sesji. – Jeśli zrobienie kanalizacji będzie możliwe, to zlecimy projekt i ją wykonamy. Jeśli będzie za wąsko, mieszkańcy będą musieli oddać pod nią część swoich nieruchomości. Oprócz tego będą musieli udzielić nam notarialnej służebności, abyśmy mogli dokonywać w przyszłości prac konserwacyjnych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię