Co dalej z wielopoziomowym parkingiem przy dworcu?

3

PIASECZNO Podczas wycieczki po Centrum Edukacyjno-Multimedialnym można było obejrzeć plansze z planowanymi przez gminę inwestycjami, w tym wielopoziomowym parkingiem przy ul. Dworcowej. Zapytaliśmy burmistrza, kiedy koncepcja budowy parkingu doczeka się realizacji


– Na razie gmina nie posiada własności gruntu pod tę inwestycję – poinformowała nas Małgorzata Idaczek z gminnego biura promocji. Burmistrz Daniel Putkiewicz twierdzi, że gmina koncentruje się obecnie na pozyskaniu terenów pod parkingi jednopoziomowe. Chodzi m.in. o miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Towarowej.
– Oczywiście plany budowy parkingu wielopoziomowego nadal są aktualne, nie rezygnujemy z tego pomysłu – zapewnia Daniel Putkiewicz. – Jednak może to być dłuższy proces. Najpierw na tym gruncie musi uwłaszczyć się PKP. Potem musi podzielić działkę, a dopiero następnie zaoferować wydzieloną z niej część gminie. To może trochę potrwać.
Wszystko wskazuje więc na to, że póki co gmina będzie starała się tworzyć miejsca parkingowe w innych lokalizacjach. Oprócz Towarowej cały czas trwają uzgodnienia dotyczące ulicy Dworcowej. Plac przed dworcem PKP ma zostać wkrótce przebudowany, pojawią się tam też nowe miejsca parkingowe. Gmina chce także uporządkować obszar po drugiej stronie torów (w rejonie ulic Chełmońskiego i Reja), gdzie również można będzie parkować samochody.
Koncentrujemy się na tym, aby zrobić to jak najszybciej – podkreśla burmistrz Putkiewicz.

TW

3 KOMENTARZE

  1. „Koncentrujemy się , staramy, nie rezygnujemy” — teraz są wakacje mniejszy ruch bo sezon urlopowy. Przebudowy zaczną się pewnie na jesień wtedy gdzie będzie większe zapotrzebowania na miejsca parkingowe i gorsza pogoda. Tak jak z rondem w Gołkowie (nic się tam nie dzieje) BRAWOOO !!! Mistrzowie planowania i logistyki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię