Co dalej z wytwórnią mas bitumicznych?

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Cały czas trwają procedury planistyczne, zmierzające do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz planu zagospodarowania przestrzennego części Mirkowa. Jest to jedyna droga do pozbycia się z uzdrowiska asfalciarni


– Gmina nigdy nie żądała wyniesienia się Fal-Bruku z tego miejsca, tylko zamknięcia produkcji mas bitumicznych – podkreśla burmistrz Kazimierz Jańczuk

O sprawie pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku i od tamtej pory niewiele się w kwestii asfalciarni zmieniło. Nadzieje dotyczące przeniesienia wytwórni mas bitumicznych z Konstancina-Jeziorny pojawiły się w lutym 2016 roku. To właśnie wtedy Bogdan Falenta, właściciel zakładu zadeklarował, że chce wygasić jego działalność na terenie Mirkowa. Stwierdził, że nie chce być dłużej traktowany jak intruz, bowiem przeciwko asfalciarni lokalna społeczność protestowała od lat. Falenta zastrzegł jednak, że zamknie zakład jeśli rada miejska zgodzi się, aby w przyszłości na terenie Fal-Bruku przy Mirkowskiej stanęły budynki wielorodzinne. Radni przystali na te wymagania i upoważnili burmistrza do podpisania z przedsiębiorcą stosownego porozumienia. Założono, że fabryka zostanie zamknięta do końca 2018 roku.
Przystąpiono do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz – jednocześnie – planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Mirkowa, w której znajduje się fabryka. Uzgodnienia dotyczące studium trwają od miesięcy. Niedawno krytyczne uwagi zgłosił do niego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.
– Będę odwoływał się od jego opinii – zapowiada burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Chciałbym, aby studium zostało jak najszybciej uchwalone. Wcześniej jednak musi zostać wyłożone do wglądu mieszkańcom, którzy będą mogli wnosić do niego swoje uwagi.
Wszystko wskazuje więc na to, że procedura planistyczna może jeszcze trochę potrwać…

TW

3 KOMENTARZE

  1. Idąc za słowami jednej z piosenek Golec uOrkiestra: tu na razie jest wytwórnia mas bitumicznych ale będzie osiedle z pięknie pachnącą zieloną trawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię